Zastosowanie kabla światłowodowego

Jeśli chcesz zamówić kabel światłowodowy, skieruj się na tę stronę.

Kabel światłowodowy to bez wątpienia bardzo duże osiągnięcie techniczne. Możliwości jego użycia jest naprawdę bardzo dużo. Nie jest przesadą stwierdzenie, że kabel światłowodowy jest używany niemalże w każdej dziedzinie naszej codzienności. Jest to produkt naprawdę zaawansowany, który cechuje się doskonałymi właściwościami.

Kabel światłowodowy – jakie są jego zastosowania?

Kabel światłowodowy stosowany jest na przykład w branży telekomunikacyjnej i jest aktualnie w zasadzie nie do zastąpienia, jeżeli chodzi o linie telefoniczne. Dzięki nim połączenia między abonentami a centralami nie zawodzą, a ryzyko pojawienia się błędu jest nikłe lub żadne. Połączenie jest bardzo dobre, co przekłada się na wysoką jakość tego, co słyszymy w słuchawce telefonicznej. Z kolei elektrownie stosują powszechnie kable światłowodowe do rozciągania na swoim terenie sieci telekomunikacyjnych. Sięgają po nie również rozgłośnie telewizyjne. Kable światłowodowe charakteryzują się niewielkim ciężarem, a w związku z tym doskonale sprawdzają się w czasie transmisji live, gdyż zapewniają swobodę przemieszczania się operatorom obsługującym kamery. Również telewizja kablowa działa w oparciu o ten produkt. Jeśli zaś idzie o przemysł komputerowy, kable światłowodowe są niezbędne dla zagwarantowania najwyższej jakości transmisji danych.

Kabel światłowodowy – z czego się składa?

Kable światłowodowe, które aktualnie znaleźć można na rynku, różnią się między sobą jakością. Te najwyższej klasy poddawane są w procesie wytwarzania wyjątkowo drobiazgowej kontroli technicznej, za sprawą czego nie trzeba obawiać się, że w czasie użytkowania będą ulegały uszkodzeniu. Wykorzystanie włókna optycznego i stalowego drutu to cechy cechujące doskonałej jakości kabel światłowodowy. Do tego dochodzi osłona zewnętrzna, która sprawia, że kabel odporny jest na wpływ niekorzystnych czynników i w ten sposób może dłużej służyć użytkownikowi. Kabel światłowodowy to bezsprzecznie wielki krok naprzód, jeśli chodzi o stosowane współcześnie rozwiązania techniczne.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]