Cechy różnych typów zapięć srebrnych kolczyków

Jeśli chcesz kupić kolczyki, koniecznie sprawdź www.bizutik.pl/kolczyki

Kupując kolczyki warto wziąć pod uwagę nie tylko to jak się prezentują, surowiec wykonania czy formę, ale również na zapięcie. Poniżej zebraliśmy krótki spis najpopularniejszych zapięć do kolczyków:

Kolczyki z biglami

Bigiel to standardowe i najszerzej wykorzystywane zapięcie tego rodzaju biżuterii. Jest trwałe i nie trzeba do niego używać dodatkowo zatyczek, jak np. w sztyftach. Takie zapięcie daje wysoki komfort noszenia i często jest stosowane w biżuterii w stylu art deco. Felerem bigla jest jego duży rozmiar.

Kolczyki rybka

Komfortowe w noszeniu w okresie letnim, kiedy nie nakładamy czapeczek, szalików ani odzieży z postawnym kołnierzem.

Kolczyki klips

Bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich, którzy nie postanowili nie przebijać uszu. Współcześnie właściwie sporadycznie stosowane.

Kolczyki bigle angielskie

Równie rozpowszechniony jak klasyczny bigiel, jednak prostszy w zapinaniu, dzięki rozchylanemu tylnemu zatrzaskowi. Często używa się ich przy drogocennych modelach biżuterii.

Kolczyki z zapięciem angielskim

Używane w drobnych, głównie złotych kolczykach. Łatwo się je zakłada i nie potrzeba do nich zabezpieczającej zatyczki. Tego rodzaju kolczyki używane są nierzadko w biżuterii dla dzieci.

Kolczyki sztyft

Najbardziej rozpowszechnione zapięcie. Ma niewielką szansę rozpięcia się, a zatyczki na zapięcie są łatwe do dokupienia. Tego rodzaju kolczyki sprzedają się najczęściej. Bardzo dobrze sprawdza się w przypadku niedużych kulek oraz cyrkonii.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]