Topaz mistyczny w jubilerstwie

Sprawdź, gdzie zamówić mistyczny topaz

Niepowtarzalny blask oraz nietypowy, jak na topaz, odcień to najistotniejsze zalety topazu mistycznego, od dawna szczycącego się ogromnym uznaniem entuzjastów biżuterii. Choć z pozoru mogłoby się wydać, iż to inny kamień, topaz mistyczny jest w rzeczywistości zwykłym topazem. Jego wyjątkowe walory są rezultatem specjalnej techniki wyrobu – prawdziwy topaz jest w jej toku poddawany wpływowi gorąca i powlekany cienką warstwą metalu szlachetnego. Właśnie dlatego topaz mistyczny wygląda tak zachwycająco.

Topaz mistyczny – kolory

Kolory, które ma topaz mistyczny zależne są zwłaszcza od metalu, którym jest pokryty. Szczególnie często widywany jest czerwony topaz mistyczny, który powstaje w połączeniu z tytanem. Chrom powoduje zaś, iż kamień przybiera fioletowy kolor, niebieski zaś jest efektem rozgrzania kamienia bez żadnych dodatków. Najlepsze efekty daje stosowanie białego topazu – szczególnie wydobywanego w Afryce, Ameryce Południowej czy Azji.

Ozdoby z topazem mistycznym

Jak przed momentem napisaliśmy, wspaniałe zalety topazu mistycznego są wysoko doceniane przez jubilerów. Chętnie stosują go więc do wyrobu wisiorków, pierścionków i innych ozdób. Wbrew powszechnemu mniemaniu biżuteria z topazem mistycznym może być zakładana nie tylko do wieczorowych kreacji – doskonale prezentuje się także na co dzień. Istotna okazuje się także mnogość barw, sprawiająca, że łatwiej można wybrać ozdoby do danej kreacji.