Czym jest kredyt obrotowy?

Zarówno rolnicy, jak również osoby prowadzące firmy, które zamierzają je rozwijać, powinni inwestować w zakup nowoczesnych urządzeń oraz maszyn. Tak duże wydatki trudno jest jednak sfinansować bazując tylko na własnych środkach. Rozwiązaniem może się więc okazać zaciągnięcie kredytu obrotowego.

Osoby prowadzące działalność rolniczą a kredyt obrotowy

Kredyty obrotowe kierowane do rolników oferują obecnie nie tylko banki, ale również instytucje pozabankowe. Z tego rozwiązania mogą skorzystać ci rolnicy, którzy mają zbyt niską zdolność kredytową i nie mają możliwości uzyskania kredytu w banku. Pamiętajmy jednak, że często kredyty zaciągane w parabankach wiążą się z wyższymi kosztami albo zawierają nierentowne dla kredytobiorcy warunki, w związku z tym nie odradzamy tę drogę zdobycia finansowania.

O wsparcie na bieżącą działalność w postaci kredytu obrotowego mogą ubiegać się rolnicy niezależnie od wieku. W przypadku kredytów przyznawanych przez instytucje, które nie są bankami, formalności sprowadzono do niezbędnego minimum. To również dla wielu rolników okazuje się bardzo dużym atutem, ale nadal wiąże się ze wzrostem ryzyka i kosztów kredytu.

Kredyt obrotowy dla firm i rolników tylko z doświadczonym doradcą

O kredyt obrotowy starają się nie tylko rolnicy, ale również firmy. Kredyt tego rodzaju można wykorzystać na dotowanie wydatków związanych z bieżącą działalnością przedsiębiorstwa. Dokonanie odpowiedniego wyboru kredytu obrotowego bywa nierzadko skomplikowane. W podjęciu decyzji bez wątpienia może pomóc mający niemałe doświadczenie pośrednik. Jego wiedza oraz znajomość procedur bankowych pomogą nam wyszukać kredyt doskonale dostosowany do wymagań oraz potrzeb naszej firmy. Nieprzewidziane wydatki oraz aktualne zobowiązania finansowe nie muszą już spędzać właścicielom firm czy osobom prowadzącym gospodarstwo rolne snu z powiek, ponieważ dzięki kredytowi obrotowemu mogą oni rozwijać swoją działalność lub regulować posiadane zobowiązania. Decyzje o przyznaniu kredytu obrotowego zazwyczaj podejmowane są w krótkim czasie, bez zbędnych formalności i utrudnień. Pieniądze trafiają do rąk klientów w transzach lub w formie jednorazowej wypłaty.