wymiana euro na pln

Euro w kantorach online – aktualny kurs i wygodna wymiana

Euro to względnie młoda waluta, gdyż w formie banknotów oraz monet pojawiła się w obiegu zaledwie na początku XXI wieku. Jest ona obecnie głównym środkiem płatniczym w przeważającej części krajów Unii Europejskiej. Polska póki co nie sprostała kryteriom, umożliwiającym wejście do strefy euro, co nie świadczy o tym, iż nasi rodacy nie korzystają z tej waluty na co dzień, czy to biorąc w niej kredyt bądź też robiąc zakupy za granicą.

Zalety z wprowadzenia euro w krajach członkowskich UE

Powszechne użycie euro w krajach należących do UE znacznie ułatwiło życie milionom mieszkańców starego kontynentu, zarówno w sferze biznesowej, jak i osobistej. Ujednolicona waluta to bowiem mniejszy problem z oszacowaniem prawdopodobnego zysku lub kosztu przy planowaniu m.in. transakcji międzynarodowych, co uprzednio powodu możliwych wahań kursów między walutami częstokroć mogło okazać się nieudaną estymacją. Zamieszkanie w strefie euro wpływa dodatkowo na wolność przemieszczania się obywateli państw członkowskich, którzy właściwie w większości przypadków nie muszą martwić się o zaopatrzenie się w odpowiednią ilość pieniędzy w obcej walucie podczas wakacyjnych wyjazdów zagranicznych. Dziś wystarczy im po prostu ich własna karta bankowa, a korzystając z niej za granicą, nie myślą już o wysokości spreadów pobieranych przez bank przy transakcji.

W kantorze internetowym od ręki poznasz aktualny przelicznik euro

Polska, mimo wejścia do struktur Unii Europejskiej w maju 2004 r., póki co nie sprostała wszelkim warunkom dopuszczającym wprowadzenie euro jako obowiązującej waluty. Nie ma to jednakże wpływu na to, że jako obywatele kraju członkowskiego Unii Europejskiej powszechnie już prowadzimy interesy oraz robimy zakupy w euro. Osoby często realizujące przelewy w tej walucie mogą na bieżąco monitorować aktualny przelicznik euro na stronie kantoru online, a równocześnie także ekspresowo wymienić euro na złotówki bez konieczności wizyty w banku. Wymiana euro w kantorach online ze względu na niższe spready jest tańsza i bardziej przystępna, ponieważ może zostać zlecona o każdej godzinie dnia (także w nocy!), a przeliczenie waluty realizowane jest po kursach uaktualnianych co parę chwil, a nie – jak to przeważnie ma miejsce w kantorach tradycyjnych oraz bankach – w oparciu o uśredniony kurs z dnia poprzedniego.