Kantor online – alternatywa dla wymiany walut w banku

Jeżeli ciekawi Cię korzystna oferta wymiany walut przez internet, wejdź na https://bit.ly/3ao3B6s.

Jeszcze parę lat temu jedynym sposobem na wymianę waluty była wizyta w najbliższej placówce bankowej albo w kantorze – te ostatnie nadal funkcjonują supermarketach czy w galeriach handlowych! Lecz w szybko przeobrażającej się rzeczywistości, klienci chcą wymieniać walutę bez potrzeby ruszania się z domu i ponosząc przy tym mniejsze wydatki, z tej przyczyny właśnie powstały kantory internetowe, które to umożliwiają.

Kantor wymiany walut przez internet to mniejszy spread

Operacja w kantorze online jest równie prosta jak kupno waluty w kantorze stacjonarnym. Klient wchodzi do serwisu przez stworzony przez siebie profil, a następnie wpłaca do swojego panelu kapitał, który chce przewalutować. Atutem kantorów wymiany walut przez internet jest w głównej mierze to, iż przewalutowanie można zlecić w nim w każdej chwili, a samo przewalutowanie ma miejsce już w porze pracy serwisu po aktualnych kursach, ustalanych na podstawie danych pozyskiwanych z Forex co parę sekund, a nie – jak w przypadku tradycyjnych kantorów – po uśrednionych kursach, z reguły z poprzedniego dnia. Drugim i bardzo ważnym walorem kantorów online są niższe spready niż te oferowane przez banki oraz kantory stacjonarne. Wymiana w tych drugich polskiego złotego (zależnie od narzuconej marży) może prowadzić do uiszczenia spreadu na poziomie nawet 3-4%, tymczasem w kantorze online spready zwykle nie przewyższają 2%. Kantory internetowe proponują też kilka pomocniczych usług popularnych wśród konsumentów, np. mają opcję transakcji odroczonej wykonywanej w uzgodnionym przez klienta terminie czy też takiej, w której nabywca zleca przewalutowanie po ustalonym przez niego kursie (przewalutowanie jest przeprowadzane dopiero wtedy, gdy wyznaczony przez użytkownika kurs spotka się z kursem na rynku).

Kto korzysta z kantorów internetowych?

Kantory internetowe to opcja dla wszystkich ceniących sobie komfort i znaczną autonomię w dyspozycji swoimi środkami finansowymi. Korzystają z nich także kredytobiorcy spłacający zobowiązania zaciągnięte w walucie obcej oraz osoby studiujące czy też pracujące za granicą. Jednakże nim zdecydujemy się powierzyć swój kapitał kantorowi online, warto sprawdzić jego reputację i bezpieczeństwo, np. poprzez weryfikację na portalu Komisji Nadzoru Finansowego, czy został on zarejestrowany jako instytucja płatnicza.

Siedziba firmy:
Platforma wymiany walut Kantor.pl
SUPER GRUPA PL Sp. z o.o.
ul. Trakt Św. Wojciecha 149
80-017 Gdańsk

Tel.: +48 22 364 5 364
E-mail: [email protected]