Mass collect i korzyści jakie przynosi

Tu odnajdziesz odpowiedź na pytanie, co to takiego mass collect.

Mass collect to usługa, która polega na identyfikacji masowych płatności od klientów. Prezentujemy w skrócie, jak działa mass collect i w jaki sposób upraszcza życie małym i dużym firmom.

Mass collect – korzyści z przypisania klientom unikalnych numerów rachunków

Działanie usługi mass collect jest praktycznie rzecz biorąc niezmiernie proste. Polega na nadaniu wszystkim kontrahentom indywidualnego numeru rachunku, który staje się równocześnie ich identyfikatorem. Takie rozwiązanie sprawdza się wszędzie tam, gdzie cyklicznie obsługiwana jest spora ilość klientów, a więc np. w szkołach prywatnych, w firmach oferujących usługi telekomunikacyjne, jak również wszystkich działalnościach, gdzie używane jest płatności abonenckie (między innymi w obiektach sportowych). Opłaty przesyłane w systemie mass collect trafiają na wskazany firmowy rachunek bankowy, jednak wcześniejsze nadanie kontrahentom indywidualnych numerów rachunków umożliwia ich efektywniejsze zdefiniowanie, bez względu na to, jaką metodę wybrali oni do dokonania przelewu (tradycyjny przelew, przelew z karty czy też przelew pocztowy). Zastosowanie mass collect łączy się także z mniej czasochłonnym księgowaniem wpłat niż podczas księgowania ręcznego, a zarazem eliminacją ewentualnych błędów, które mogą wyniknąć w czasie tej czynności.

Mass collect również dla firm rozliczających mniej niż sto faktur

Chociaż mass collect nie jest aktualnie proponowane we wszystkich bankach (mają ją m.in. Bank Pekao i ING Bank Śląski) wypada zastanowić się nad jego wykorzystaniem w firmie, nawet takiej, która każdego miesiąca wystawia mniej niż 100 faktur. Zastosowanie mass collect przynosi bowiem pewne korzyści, takie jak oszczędność czasu pracowników, możliwość integracji z platformą finansowo–księgową (a zatem śledzenie na bieżąco wpływających należności) czy powiązanie z narzędziami Finance Automation. Taką rodzimą aplikacją służącą do automatycznej obsługi należności jest Flobo. Pozwala ona nie tylko na integrację z usługą mass collect banku, ale posiada też opcję wysyłania notyfikacji o nadchodzących terminach płatności i windykacji, co po kilku miesiącach skutecznie zwiększa terminowość u klientów, którym wystawia się faktury.

Flobo

Mob.: +48 730 74 55 30
E-mail: [email protected]