Dolomity – raj dla miłośników wypraw trekkingowych

Na www.exploruj.pl/gora/dolomity/ uzyskasz więcej informacji o Dolomity trekking.

Entuzjaści aktywnego wypoczynku z pewnością przebyli większość szlaków trekkingowych w naszym kraju, które wyznaczone są w Karkonoszach, w Tatrach i w Bieszczadach. Oczywiście są one zachwycające, jednak osoby, które chętnie praktykują ten typ sportu po jakimś czasie pragną przeżyć na nowo ekscytację płynącą z ekskursji po nieznanym obszarze. Dlaczego zatem ograniczać się tylko do marszrut w polskich górach, gdy można podziwiać imponujący krajobraz włoskich Dolomitów?

Włoskie Dolomity – pasmo górskie dodane do wykazu światowego dziedzictwa UNESCO

Dolomity, a więc pasmo górskie leżące całkowicie w Alpach Wapiennych, cechują się pokaźną liczbą baszt skalnych, stromych turni i skalistych grani, które w trakcie dnia przez promienie słoneczne zmieniają swój kolor. Jest to też jeden z najurokliwszych masywów górskich Europy (jeśli nie na świecie!), nie dziwi więc, że ponad dekadę temu dodano je do spisu światowego dziedzictwa UNESCO. Pomimo tego, iż w Dolomitach występuje wiele urwisk, kilkusetmetrowe pionowe skalne ściany i dość spadziste stoki, wytyczono w nich też wiele prostych tras, z którymi poradzi sobie większość osób uprawiających trekking.

W Dolomitach spędzisz też w interesujący sposób zimowe miesiące

Początkujących zapaleńców trekkingu niewątpliwie oczaruje przejście przez ten masyw górski po via ferratach, a więc po szlakach wyposażonych w mocne liny zabezpieczające. Harmonogram wycieczek tego typu jest tak skonstruowany, by ich uczestnicy mieli czas na naukę zasad asekuracji i metod poruszania się po takiej trasie. Bardziej doświadczeni i wyróżniający się dobrą sprawnością fizyczną turyści będą usatysfakcjonowani przejściem po szlaku na Brencie, najpopularniejszego pasma górskiego Dolomitów. Ekskursja ta może być dla większości osób bardzo wyczerpująca, lecz jej uczestnicy zapewne zapamiętają ją przez całe życie. W alpejskich Dolomitach można spędzić również w atrakcyjny sposób zimowe miesiące, chodząc po mniej stromych terenach na śnieżnych rakietach. Tak można podziwiać m.in. szczyty Tofanów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]