Jak przygotować się na trekkingi?

Wszystko, czego należy dowiedzieć się o trekkingi Himalaje, znajdziesz na https://www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/

Wędrówki po wysokich szczytach kojarzymy szczególnie z bardzo wykwalifikowanymi wspinaczami. Jednak do trekkingów zbędne są zwykle takie umiejętności – w wielu pasmach poprowadzono wszak trasy, z jakimi poradzi sobie dowolny miłośnik gór – jeżeli oczywiście jest wyposażony w odpowiednie narzędzia, czyli buty z właściwą podeszwą oraz kijki zapewniające przyczepność na nierównych szlakach. Na najniebezpieczniejszych fragmentach potrzebna będzie również pomoc sprawdzonego instruktora, bo ten pokaże, jak korzystać z dodatkowego, gwarantującego ochronę sprzętu. W jakich sytuacjach jednak będzie on potrzebny? W jakich miejscach zazwyczaj organizowane są trekkingi?

Trekkingi – co jest niezbędne?

Trekkingi bywają czasem prowadzone w bardzo technicznym obszarze, co sprawia, iż potrzebne okazują się akcesoria umożliwiające przejście szlaku. Najistotniejszymi z nich są niewątpliwie raki, które gwarantują przyczepność również na śliskich trasach – a na wysokich górach uświadczyć je można także latem. Na stromych podejściach pomocny okazuje się również czekan. Do korzystania z tych narzędzi potrzebne będą specjalistyczne umiejętności – z tego względu nieobyci klienci na trekkingi powinni udać się wraz z instruktorem, który powie im, jak bezpiecznie pokonać szlak.

Trekkingi – w których miejscach się odbywają?

Trekkingi umożliwiają zwiedzenie szczególnie ciekawych miejsc na świecie, które zwykle okazują się niedostępne dla zwykłych turystów. Najchętniej prowadzone są w najwyższych górach – polscy górołazy chętnie wyjeżdżają w słowackie Tatry, a także do Włoch czy na skandynawskie fiordy. Sporym uznaniem w świecie miłośników trekkingu szczyci się również Kilimandżaro oraz góry Peru. Ci z nas, którzy zdobyli już pewne doświadczenie w chodzeniu po górach mają szansę natomiast wybrać się w Karakorum – trekkingi organizowane są tam między innymi w okolicach Annapurny i K2.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]