Rafting na Dunajcu – bardziej emocjonujący niż kajaki

Odpoczynek na rzekach kojarzy nam się najczęściej ze spływami kajakowymi. To zabawa i sposób podróżowania, który jest w Polsce znany od ponad stu lat i w dalszym ciągu znajduje kolejnych sympatyków. W ostatnim czasie doczekał się jednakże poważnej konkurencji. Mowa o raftingu, czyli spływach pontonami po rzece o górskim, porywistym charakterze. Daje on dużo większych wrażeń od pływania kajakiem, a w tym samym czasie umożliwia obcowanie z dziką przyrodą i zachwycanie się widokami niedostępnymi dla tych, którzy pływają po nizinnych rzekach.

Spływ pontonowy po Dunajcu – także dla amatorów?

Turyści decydujący się na rafting na Dunajcu nie muszą posiadać specjalnych umiejętności – organizatorzy takich spływów przystosowują stopień trudności trasy do doświadczenia ich uczestników. Konieczna będzie jednakże umiejętność pływania oraz obsługi wioseł, zyskana przykładowo w kajaku lub kanadyjce. Nie zapominajmy przy tym, że spływ na Dunajcu, ze uwagi na górski charakter rzeki, nie należy do najłatwiejszych wypraw. Żeby bez przeszkód stawić czoło bystremu nurtowi oraz przeciwnościom czekającym na szlaku, uczestnicy powinni być przynajmniej w dobrej kondycji i lubić aktywne, czasem nieco ekstremalne formy odpoczynku.

Rafting po Dunajcu – jakie czekają nas atrakcje?

Trudy samej przeprawy rekompensują jednak cudowne widoki. Rafting Dunajcem to doskonała sposobność do tego, żeby z niecodziennej perspektywy podziwiać niesamowite krajobrazy. Pieniny wraz ze zwrotem Dunajca należą bowiem do najbardziej pociągających krajobrazowo regionów naszego kraju, a – można powiedzieć – i Europy. Rafting na Dunajcu to również znakomita opcja dla miłośników mocnych wrażeń, albowiem trasa obfitująca w liczne przeszkody i zakola dostarczy wielu niezapomnianych emocji.