Szukasz niecodziennych wrażeń? Odważ się na wycieczkę na Kilimandżaro!

Nie czekaj! Wybierz świetną ofertę wycieczki na Kilimandżaro w rozsądnej cenie.

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja licznych turystów, którzy kochają nietuzinkowe eskapady. Pamiętnych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiej przyczyny warto wziąć udział w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowany w Tanzanii szczyt jest dominującą górą Afryki – wznosi się nieomal 6000 m n.p.m. Turystów zachęcają głównie sposobność obserwacji obcych im zwierząt w ich naturalnym otoczeniu, kurczące się już lodowce, a także niesamowite widoki. Masyw tworzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Uhuru, Mawenzi oraz Shira. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza odpowiednie przygotowanie się – z uwagi na sporą wysokość istnieje ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, z kolei zmieniające się warunki atmosferyczne powodują, że dotarcie na szczyt masywu jest dla turystów trudnym zadaniem. Osoby pragnące uczestniczyć w wyprawie muszą wyróżniać się znakomitą kondycją psychiczną oraz fizyczną, które umożliwią maszerowanie przez – w przybliżeniu – 7 do 9 godzin na przestrzeni wielu dni.

Co należałoby wiedzieć przed wyprawą na Kilimandżaro?

W toku przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro trzeba wykonać obowiązkowe szczepienie przeciwko żółtej gorączce, po którym odbierzemy tzw. Żółtą Książeczkę. Zanim ruszymy w podróż należy także zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed zarażeniem się uchroni także należyta profilaktyka – używanie preparatów odstręczających owady, a także nakładanie odzieży przykrywającej ramiona i nogi. A w jaki sposób uchronić się przed rozwojem choroby wysokościowej? Ekspedycja na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przyszykuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]