Trekkingi – stopnie trudności i popularne destynacje

Trekkingi - więcej o ofercie na www.exploruj.pl/rodzaj-wyprawy/trekkingi/.

Wypady w góry mogą mieć wiele form. Od nieśpiesznych przechadzek po prostych trasach w bezpośrednim otoczeniu domów turysty, przez całodniowe, piesze wędrówki po trasach klasyfikowanych wyżej pod względem skomplikowania, aż po rygorystyczne trekkingi. Żeby wziąć udział w tych ostatnich, konieczna jest praktyka w przemieszczaniu się po górach (tak wytyczonymi szlakami, jak i poza nimi), co najmniej dobra kondycja, jak również biegłość posługiwania się sprzętem wspinaczkowym i turystycznym. Aczkolwiek za niejednokrotnie ogromny trud dostajemy możliwość podziwiania przepięknych widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Skala trudności trekkingów

Poziom trudności jest uzależniony od terenów, przez które biegną trekkingi. Fachowcy klasyfikują 3 stopnie trudności wypraw w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia uczestniczyć mogą wszyscy, którzy dysponują , a ich zdrowie nie jest przeciwwskazaniem do silnego wysiłku. Następny poziom trudności wymaga solidnej sprawności i minimum podstawowej praktyki w górach – na przykład w Karpatach. Ostatni stopień to wycieczki dla osób ze świetną sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru natury wysokich gór i orientujących się w obsługiwaniu sprzętu, jak również nieobawiających się ciężkich warunków biwakowania podczas długiej wyprawy.

Trekkingi w górach Azji i Europy

Trekkingi można prowadzić w każdych górach. W Polsce amatorzy tego typu obcowania z naturą najbardziej upodobali sobie trasy tatrzańskie. Jeżeli natomiast chodzi o pozostałe pasma Europy, ogromną popularnością cieszą się Alpy, Karpaty Wschodnie, Góry Przeklęte na Bałkanach, a także graniczące z Azją Ural i Kaukaz. Najbardziej zaawansowane w trekkingu osoby powinny z kolei spróbować swoich sił podczas wycieczki w Karakorum, Himalajach czy Andach.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]