Wyprawa w Himalaje – przygoda życia każdego miłośnika gór

Skieruj się tu jeśli jesteś zainteresowany Himalaje wycieczka.

Himalaje razem z położonym w sąsiedztwie pasmem Karakorum to obszary wręcz legendarne. Oddziałuje na to mnóstwo elementów – zwłaszcza fakt, że są to najwyższe pasma górskie na świecie i to oczywiście tam znajdują się wszystkie ośmiotysięczne szczyty. Nie sposób nie wspomnieć też o ekstremalnej trudności poniektórych szczytów oraz tym, że to właśnie Himalaje stanowią pole zmagań doświadczonych himalaistów z całego globu. Nie zadziwia nas stąd popularność, jaką wyprawy w Himalaje cieszą się również wśród zwykłych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj wykwalifikowanym przewodnikom

Na wstępie warto zaznaczyć, iż jeżeli mówimy o trekkingu, Himalaje oraz Karakorum są najtrudniejszymi górami – nawet, gdy wyprawa nie dotyczy wejścia na dany wierzchołek. Trudności powoduje także samo zaplanowanie podróży – kupno biletów oraz otrzymanie pozwolenia i wizy. Wobec tego najlepszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm aranżujących wyjazdy w te góry. Dodatkowym atutem jest opieka profesjonalnych przewodników (w tym posługujących się językiem polskim), dzięki czemu trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie mających wprawy w poruszaniu się na tych wysokościach.

Trekking w Himalajach – wycieczki wokół Shishapangmy lub Manaslu

Z ewidentnych przyczyn osoby pierwszy raz przyjeżdżające w Karakorum albo Himalaje rzadko podejmują decyzji o zdobyciu ośmiotysięcznika. Nie oznacza to jednak, że te masywy staną się ich niespełnionym marzeniem, bowiem częstokroć organizowane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Lhotse, Everest czy Shishapangma. Na uczestników tych trekkingów czeka nie tylko okazja do przezwyciężenia własnych słabości, ale też możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków oraz podziwianie nieporównywalnie pięknych widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u podnóży Everestu.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]