Wyprawy górskie w różne zakątki świata – jak zorganizować?

Unikatowa oferta wypraw w góry

Szczyty górskie od niepamiętnych czasów pociągały ludzi. Fascynuje nas ich metafizyka, imponujące widoki, możliwość stawiania sobie wyzwań, jak również element sportowy związany ze zdobywaniem następnych szczytów i przemierzaniu szlaków trudnych pod względem technicznym. Nic zatem dziwnego, iż turystyka górska, trekkingi czy wspinaczka od lat cieszą się nieprzerwanym powodzeniem. Wielostopniowa skala trudności poszczególnych tras sprawia, że każdy – nawet absolutny nowicjusz – trafi w górach na coś dla siebie. Trudności może natomiastprzysporzyć samo przygotowanie wyprawy.

Aranżowanie wyprawy górskiej poza granicami Polski

Wspomniane kłopoty mogą stać się szczególnie dotkliwe w przypadku wyprawy odbywającej się w zagranicznych łańcuchach górskich – głównie tych bardzo dalekich od Polski. W takich sytuacjach zaleca się skorzystać z oferty firm w profesjonalny sposób aranżujących wyprawy dla himalaistów. To, iż wyprawy te odbywają się one pod nadzorem doświadczonego przewodnika, nie świadczy jednak, że każdy może w nich uczestniczyć. W zależności od szczebla trudności danej wyprawy, niezbędne jest doświadczenie nabyte w wysokich górach – od stopnia podstawowego do bardzo zaawansowanego.

Wyprawy górskie – najczęściej wybierane cele

Największą popularnością wśród miłośników górskich trekkingów cieszą się oczywiście Himalaje i Karakorum, niemniej jednak z uwagi na wysoki stopień trudności i wysokie koszty większość sympatyków gór nie decyduje się na te rejony. Znacznie mniej kosztowne są wyprawy górskie w Alpy i wschodnie Karpaty, a także te skupiające się na zdobywaniu szczytów Kaukazu na czele z Kazbekiem oraz Uralu. Ponadto rodzime firmy organizują także wyprawy w góry na Alasce (Ameryka Północna) i w Andy (Ameryka Południowa).

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]