Usuwanie malware ze strony www to zadanie dla specjalisty

Jeżeli chcesz zlecić usuwanie wirusów ze strony www, wejdź na wpmagus.pl/uslugi/usuwanie-wirusow-malware-czyszczenie-skutkow-infekcji-ataku/.

WordPress stał się w minionych latach tak modnym CMS-em, że liczbę sklepów oraz stroninternetowych działających z jego zastosowaniem szacuje się aktualnie na miliony. Powszechność korzystania z tego systemu zarządzania treścią powoduje, iż strony postawione na WordPressie są częstym celem ataków hakerskich. W sytuacji zawirusowania witryny złośliwym oprogramowaniem, potrzebne jest usunięcie infekcji z WordPressa.

Po czym zidentyfikować zawirusowaną stronę na WordPress?

Witryna rozsyła spam? Nie możesz się zalogować? Treści na stronie zostały podmienione bez Twojej wiedzy? A może na witrynie pojawiły się linki do obcych Ci adresów? To raptem kilka z częstych przykładów wskazujących na zawirusowaną witrynę. W takiej sytuacji niezbędne jest ekspresowe działanie w celu zlikwidowania powodu infekcji, a następnie przywrócenia strony internetowej do należytego funkcjonowania. Naprawa zawirusowanego WordPressa z reguły wychodzi poza zakres umiejętności osób, które codziennie zajmują się tylko projektowaniem sklepów i stron na tym systemie zarządzania treścią, toteż czyszczenie WordPressa ze złośliwego oprogramowania albo po atakach hakerów najlepiej powierzyć specjalistom od tego rodzaju działań.

Jak przebiega usuwanie malware WordPress?

Spece zajmujący się czyszczeniem malware ze stron opartych na WordPressie podczas swoich działań naprawczych przeprowadzają wnikliwe sprawdzenie plików i baz danych strony. Badają pliki htaccess oraz wp-config, a także kod zastosowanych na stronie wtyczek i motywów. W toku naprawy zawirusowanego WordPressa implementowane są na stronie niezbędne zabezpieczenia, zmniejszające zagrożenie kolejnych ataków. Jeżeli trwające dłuższy czas zawirusowanie mogło spowodować dodanie strony do wykazu zagrożeń (np. w programach antywirusowych), po usunięciu malware z CMS-a eksperci podejmują też niezbędne czynności w celu skreślenia jej z takich katalogów. Cykliczne aktualizowanie systemu zarządzania treścią i wykorzystywanych na stronie wtyczek jest niezwykle istotne, gdyż likwidacja wszelkich następstw zawirusowania nie jest gwarancją, że taka sytuacja nie zdarzy się za kilkanaście miesięcy.

"Solith Software" Krzysztof Dróżdż

Mob.: +48 609-708-890
E-mail: [email protected]