Badania operatorów

Więcej informacji o badaniach operatorów Bielsko Biała.

Są potrzebne jeśli musimy stwierdzić, czy ktoś jest wstanie podjąć pracę jako kierowca wózka oraz innej maszyny. Choć wielu badanych podchodzi do nich ze strachem, jeśli nie dręczą nas problemy psychiatryczne, ich zaliczenie nie może sprawić nam większych trudności. Jak więc przebiegają badania operatorów maszyn? Na co warto się przygotować?

Badania operatorów – formularz

W początkowej części badania potencjalny operator wypełnia stworzony przez psychologa kwestionariusz. Powinien w nim rozwiązać zadania dotyczące działania w rozmaitych, zwłaszcza trudnych sytuacjach. Po sprawdzeniu formularza kandydatastarającego się o uprawnienia, specjalista będzie mógł określić, czy odpowiednio reaguje na nerwy oraz ocenić jego sprawność intelektualną lub umiejętności społeczne. Zawartość kwestionariuszy zależy od tego, jaki zawód wybrał starający się o uprawnienia. Ten etap badania operatorów zwykle wywołuje duży stres, ale jej przejście nie jest niewykonalne.

Badania operatorów – przyrządy

Ostatni etap badania operatorów odbywa się z wykorzystaniem specjalnie opracowanych przyrządów. Kolejne zadania sprawdzają takie umiejętności jak prędkość reagowania lub podejmowanie decyzji w przypadkowych przypadkach. Powinniśmy wiedzieć, że czasem ten etap testów może nie być przeprowadzony. Tak się stanie, kiedy ubiegający się o uprawnienia w rozmowie nie będzie krył gorszego nastroju lub badanie wykaże, że przed odwiedzeniem przychodni wypił napój wyskokowy. Badanie może być wtedy przełożone albo – gdy przyczyną jest spożycie alkoholu – również odwołane.

Siedziba firmy:
Pracownia Psychologiczna PSYCHE
ul. Filomatów 10
43-316 Bielsko-Biała

Mob.: 608 315 680
E-mail: [email protected]