Borykasz się wadą wzroku? Zapytaj optometrystę o korekcję laserową

Jeżeli potrzebujesz szczegółowych wiadomości dotyczących laserowej korekcji Kraków, skieruj się tu.

Możliwość uprawiania sportu bez szkieł korekcyjnych, praca w różnorodnych zawodach oraz codzienny komfort – to tylko kilka z powodów, które skłaniają pacjentów do wykonania laserowej korekcji wzroku. Popularność tej metody w ostatnim czasie ciągle rośnie, do czego przyczynia się z pewnością niezwykle nikłe ryzyko możliwych komplikacji oraz lepsza technologia (i będąca jej skutkiem redukcja cen leczenia). Za rozważeniem wykonania zabiegu korekty laserowej wzroku przemawiają też kwestie zdrowotne. Liczne badania dowodzą wszak, iż nie korygowane wady wzroku mogą przekształcić się w wiele poważniejsze komplikacje, bowiem są czwartą (tuż po zwyrodnieniu plamki, zaćmie i jaskrze) przyczynę ślepoty. Według statystyk z miopią walczy jeden na trzech mieszkańców Europy.

Korekta laserowa wzroku – precyzja i niska inwazyjność

Laserowa korekta wzroku korzysta z technologii formowania rogówki za pomocą skupionej wiązki światła. W leczeniu miopii, w wyniku wymodelowanie rogówki w jej środku można uzyskać znakomite efekty. Podnosząc jej środek oraz redukując jej obwód, można natomiast usunąć problem hyperopii. W tej chwili najpopularniejszym rodzajem lasera używanego w trakcie procedur laserowej korekcji jest laser femtosekundowy, który wysyła krótkie wiązki światła IR. Pozwala to na wykonanie precyzyjnego kształtowania, a przy tym minimalizuje niebezpieczeństwo uszkodzenia pozostałych elementów rogówki. Za rekomendacją tej metody leczenia wad wzroku przemawia dużo czynników. Kluczowe to z pewnością mała inwazyjność, efektywność, dokładność i prawie nie istniejące ryzyko powikłań. Należy napomknąć także o tym, że zabieg może być wykonywany w znieczuleniu miejscowym.

Korekcja laserowa wzroku – jakie są przeciwwskazania?

Nim zdecydujemy poddać się zabiegowi, warto wiedzieć o tym, że w pewnych przypadkach lekarz odmówi jego przeprowadzenia. Do najpoważniejszych przeciwwskazań zaliczyć należy przede wszystkim choroby autoimmunologiczne, posiadanie rozrusznika serca, infekcje wirusowe, ciążę i karmienie piersią, choroby oczu jak np. zaćma czy nieukończony 21 roku życia.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]