Implanty zębów – co należy o nich wiedzieć?

Kiedyś osoby, które z rozmaitych przyczyn ”zgubiły” zęby, skazane były na to, aby korzystać z protez. Nie jest to jednak trafione rozwiązanie, bo protezy potrzebują czasochłonnej pielęgnacji, zaś ich noszenie nie będzie zbyt wygodne. Z tego powodu tak dużym uznaniem cieszą się implanty, które są znacznie wygodniejsze, lecz również mają wiele innych zalet. Implantologia wszak pozwala na osiągniecie trwałych efektów, do zera ograniczając ryzyko wypadnięcia implantu. Dobrze więc dowiedzieć się, jak przebiega zabieg wykonania implantów zębów, które rodzaje są stosowane przez stomatologów implantologów i jak wyszukać lekarza, który wszczepi nam implanty zębowe.

Implantologia – jak przebiega zabieg?

Współcześnie implantologia wykorzystuje dwa typy implantów – najpopularniejsze o wielkości 1 cm oraz nieco krótsze, czyli 6 milimetrów. Implant wykonany ze specjalnego rodzaju tytanu jest wkręcany w dziąśle pacjenta, zaś organizm pacjenta nie odczytuje go jako czynnika chorobotwórczego. Nowoczesna technologia natomiast umożliwia znaczące zmniejszenie czasu dochodzenia do siebie – chory nie notuje jakichkolwiek dolegliwości nawet po trzech miesiącach. Do tej pory powinien wykorzystywać zimne kompresy, zaś bezpośrednio po zabiegu – unikać papierosów, napojów wyskokowych oraz gorących dań. Istotne będzie również wykorzystywanie odpowiednich preparatów, które likwidują opuchliznę i dyskomfort.

Implantologia – komu zaufać?

Implantologia ma duży wpływ na wygodę życia chorych – dlatego bardzo istotne okazuje się to, by znaleźć właściwego stomatologia. Jak więc uniknąć niemiłych pomyłek i problemów zdrowotnych? Dobrze postąpimy zlecając wykonanie implantów zębowych stomatologowi z dużym stażem oraz pozytywnymi opiniami dotychczasowych klientów. Jak je znaleźć? W szczególności w internecie. Po wpisaniu w wyszukiwarkę lokalizacji gabinetu stomatologicznego z pewnością trafimy na istotne wskazówki.