Jak przebiega wybielanie zębów w gabinecie

Mocne i śnieżnobiałe zęby to najlepsza wizytówka każdego człowieka. Niestety mnóstwo negatywnych składników niszczy nasze szkliwo i powoduje, że pojawiają się na nim przebarwienia. Nie zawsze pasty wybielające są skuteczne. Jak przywrócić nieskazitelny uśmiech? Czy wybielanie lampą BEYOND jest bezpieczne?

Wybielanie zębów – nie tylko domowe środki wybielające

Szczotkowanie uzębienia po wszystkich spożywanych produktach to podstawowy zabieg higieniczny, który jednak nie zawsze ustrzeże przed przebarwieniami. Bakterie i inne przyczyny powodują, że nasze zęby przestają wyglądać estetycznie. Domowe sposoby wybielające (woski, pasty, paski), dają krótkotrwałe rezultaty. Na szczęście nowoczesna stomatologia estetyczna wypracowała skuteczne metody, które przywracają zębom biel. Jakie zabiegi są teraz najpopularniejsze? Lekarze szczególnie rekomendują wybielanie zębów lampą BEYOND, która przynosi satysfakcjonujące rezultaty już po 3 zabiegach. Światło emitowane przez aparat jest całkowicie bezpieczne dla szkliwa.

Wybielanie zębów – wykorzystaj moc światła

Jak wygląda wybielanie zębów lampą BEYOND? Zabieg rozpoczyna się od weryfikacji stanu uzębienia. Następnie przy pomocy specjalnego wzornika oznacza się odcień zębów przed zabiegiem. Po przeprowadzeniu początkowych czynności, dentysta przystępuje do nałożenia kremu wybielającego na wybrany ząb lub wszystkie zęby. Istotne jest także właściwe dobranie PH żelu. Preparat aktywowany jest przez światło lampy i przechodzi przez szkliwo do zębiny minimalizując nieestetyczne zażółcenia. Lampa BEYOND wybiela zęby nawet o kilkanaście odcieni, efekty są zatem niesamowite i wyjątkowo trwałe. Po zabiegu zaleca się stosowanie białej diety przez co najmniej ok. 7 dni. Pacjentom, które z powodu przeciwwskazań nie mogą stosować lampy BEYOND poleca się wybielanie zębów za pomocą lampy LED.