Jonizator powietrza dla domu i biura

Nie znajdzie się nikt, kto nie lubi zapachu powietrza po przejściu burzy. To uczucie rześkości wytwarzają jony ujemne tworzące się m.in. w rezultacie naturalnego ruchu wody i powietrza, wyładowań elektrycznych, a też są uwalniane przez rośliny. Ujemne jony tlenu łagodzą niemiłe zapachy, oczyszczają powietrze oraz mają korzystny wpływ na nasze środowisko i samopoczucie.

Jonizator powietrza – czym jest jonizacja??

Jonizacja zachodzi w rezultacie emitowania ogromnej ilości ciepła, oddziaływania intensywnego pola magnetycznego albo wyładowania elektrycznego. Obecnie większość z nas żyje w sąsiedztwie setek urządzeń, jak komputery, telewizory czy drukarki, które emitują pole magnetyczne i dodatnio jonizują atmosferę. Dobroczynne aniony, czyli jony o naładowane ujemnie, powstają przez przyłączanie się jednego albo więcej elektronów do cząsteczek neutralnych. Na nasze nieszczęście ich ilość w powietrzu na terenach silnie zurbanizowanych z roku na rok się zmniejsza. Dlatego żeby na powrót odczuć rześką i czystą atmosferę w domu, trzeba skorzystać z jonizatora powietrza.

Oczyszczacz powietrza z jonizatorem – dlaczego warto?

Proces jonizacji stosowany jest przede wszystkim w oczyszczaczach powietrza. Ujemnie naładowane cząsteczki pomagają wyłapać niebezpieczne wirusy i bakterie, dym z papierosów czy pyły zawieszone PM10 i PM2.5. Przy tym oczyszczacz powietrza z jonizatorem nadaje powietrzu świeżość i czystość, pozwalając nam lepiej wypocząć i cieszyć się życiem pełną piersią. Mając na uwadze fakt, że ujemnie zjonizowane powietrze niweluje poczucie chronicznego zmęczenia i generalnie podwyższa wydajność fizyczną organizmu, rekomenduje się wykorzystanie oczyszczacza powietrza z jonizatorem również w placówkach oświaty, urzędach, szpitalach czy biurach, a więc wszędzie tam, gdzie ważne jest skupienie się na wykonywanych zadaniach.