voigt medica, korekcja wad wzroku kraków, optometrysta kraków

Korygowanie wad wzroku – nowoczesne metody leczenia

Zdrowe oczy to gwarancja wysokiego komfortu życia. W klinice okulistycznej można pozbyć się dokuczliwych i nierzadko groźnych dla zdrowia dolegliwości. Kto powinien zgłosić się na zabieg korekty wzroku?

Korekcja wad wzroku – zabieg nieinwazyjny i bezpieczny

Nie tak dawno temu korekcja wzroku ograniczała się do zakładania soczewek kontaktowych lub okularów. Od kilku lat dostępne są jednakże innowacyjne techniki korekcji pozwalające na leczenie dalekowzroczności, starczowzroczności, krótkowzroczności, a także szeregu innych chorób. Ogromnie rozpowszechniona jest laserowa operacja wzroku, która wyróżnia się ogromną skutecznością. Laserowa korekta wzroku jest bezpieczna oraz nieinwazyjna, a pacjent błyskawicznie powraca do normalnych zajęć. Korygowanie wad wzroku jest możliwe w klinice okulistycznej, gdzie zatrudniona jest biegła załoga medyczna, specjalizująca się w innowacyjnych technikach leczenia. Wprawny optometrysta postawi diagnozę, wybierze stosowną procedurę leczenia, a następnie wyeliminuje wadę wzroku. Eksperci pracujący w klinice okulistycznej korzystają z najnowocześniejszych urządzeń diagnostycznych, dlatego są w stanie zidentyfikować nawet najrzadsze choroby oczu.

Z jakimi dolegliwościami można zgłosić się do kliniki okulistycznej?

Kliniki okulistyczne podejmują się też leczeniem innych chorób, takich jak np. stożek rogówki. Innowacyjne techniki jego korekcji polegają m.in. na wszczepianiu pierścieni śródrogówkowych czy formowaniu rogówki z wykorzystaniem procedury Topoguided. Poza tym lekarze wykonują pomiar ciśnienia oka, będący procedurą niezbędną w wykrywaniu glaukomy, zapalenia gałki ocznej, a także innych ciężkich chorób. W klinice okulistycznej tworzy się też mapy rogówki – jest to konieczne przed operacją katarakty lub innymi zabiegami laserowymi. Korygowanie wad wzroku to naturalnie nie wszystko – lekarze okuliści poradzić sobie również z innymi kwestiami, np. pozbyciem się kaszaków lub ciał obcych z oka.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]