
Leczenie kanałowe – jak wybrać lekarza?
Leczenie kanałowe dla wielu z czytelników nie jest miłym tematem. Obecnie natomiast, stosując nowoczesne narzędzia i – przede wszystkim – skuteczne środki przeciwbólowe, lekarze są w stanie zagwarantować pacjentom, iż leczenie będzie w 100% komfortowe. Leczenie kanałowe jest niezbędne za każdym razem, gdy pojawi się stan zapalny miazgi zęba czy tkanek okołowierzchołkowych. Opiera się na użyciu supercienkich sprzętów, przez co stomatolog może dostać się do głęboko położonych warstw uzębienia. Dobrze przy tym wiedzieć, że w leczeniu kanałowym korzysta się również z innych, nierzadko naprawdę złożonych technicznie sprzętów. Których?
Jakimi narzędziami przeprowadza się leczenie kanałowe?
Oprócz narzędzi ręcznych, w dzisiejszym leczeniu kanałowym naprawdę ważne są mikroskopy operacyjne, które obraz z wnętrza zęba transmitują do monitora przed oczami stomatologa, minimalizując niemal całkowicie niebezpieczeństwo różnego rodzaju pomyłek. W leczeniu kanałowym istotne będzie również mierzenie długości kanałów. Osiągnięcie dużej precyzji umożliwiają specjalne urządzenia elektroniczne – endometry. Poza tym stomatolodzy wykorzystują też odpowiednie narzędzia, jakie pozwalają na maszynowe opracowanie kanałów, a przez to znaczne skrócenie wizyty oraz poprawienie komfortu pacjenta.
Leczenie kanałowe – dla kogo bezpłatne?
Decydując się na leczenie kanałowe należy pamiętać, że nie zawsze będzie ono refundowane przez fundusz zdrowia. Bezpłatne leczenie kanałowe zębów z najwyżej trzema kanałami zapewnione jest osobom niepełnoletnim. Pozostali nie są zobowiązani, by płacić za leczenie kanałowe zębów z przodu – kłów i siekaczy. Leczenie kanałowe zębów trzonowych jest natomiast pełnopłatne. Jeśli jest ono potrzebne, dobrze wybrać się do stomatologa posługującego się odpowiednimi akcesoriami oraz wcześniej sprawdzić, co o jego usługach poprzedni pacjenci mówią w sieci.