Sprzęt fizjoterapeutyczny – aparat do terapii ultradźwiękowej

Zobacz, gdzie kupić aparat do ultradźwięków, wejdź na www.bardomed.pl/17-aparaty-do-ultradzwiekow.

W dzisiejszych czasach fizjoterapeuci na porządku dziennym stosują ultradźwięki o częstotliwości od jednego do trzech megaherców. Nie ulega wątpliwości, że nie dzieje się tak bez powodu, gdyż prawidłowo aplikowane ultradźwięki mają bardzo korzystne działanie na nasze zdrowie. Stosuje się je do masażu mięśni, a wyzwalane za ich pomocą ciepło oddziałuje kojąco na zakończenia nerwowe. Dlatego też masaż ultradźwiękami może być stosowany do redukowania napięcia mięśniowego, uśmierzania bólu oraz usprawnienia przepływu limfy. Wszystko to możliwe jest jednak wyłącznie przy użyciu dobrego aparatu do terapii ultradźwiękowej.

Aparat ultradźwiękowego – jak działa?

Jak już napomknęliśmy, aparaty do ultradźwięków wytwarzają dźwięki o stosownej, niskiej częstotliwości. Metoda ta, wykorzystywana od blisko 100 lat, bazuje na dwóch rodzajach efektów: atermicznych i termicznych. Te pierwsze mają korzystne oddziaływanie na transfer płynów ustrojowych – zwłaszcza limfy. Tymczasem efekty termiczne polegają przede wszystkim na rozgrzaniu tkanek bogatych w kolagen – wiązadeł, stawów, ścięgien oraz blizn i znajdują zastosowanie w przygotowaniu organizmu do znacznego wysiłku czy też przy leczeniu różnego typu stanów zapalnych.

Aparat do ultradźwięków – przenośny lub stacjonarny?

Funkcjonują dwa typy aparatów do ultradźwięków – stacjonarne i przenośne. Mobilny aparat terapii ultradźwiękowej będzie idealnym wyborem dla fizjoterapeutów, którzy dojeżdżają do pacjentów bądź przyjmujących ich w kilku placówkach. Jeżeli jednak fizjoterapeuta prowadzi jeden gabinet, gdzie przyjmuje dużą ilość pacjentów – głównie w ramach kontraktu z NFZ – najlepszym zakupem będzie bardziej funkcjonalny i wydajniejszy stacjonarny aparat do ultradźwięków.

Siedziba firmy:
BardoMed Sp. z o.o.
ul. Pod Fortem 2F/lok.6
31-302 Kraków

Tel.: +48 (12) 444-12-97
Mob.: +48 721-121-314
E-mail: [email protected]