
Wykorzystanie mikropigmentcji medycznej
W tym miejscu uzyskasz więcej szczegółów o mikropigmentacji medycznej.
Z pewnością sprawdzając oferty gabinetów kosmetycznych zetknęliście się z zabiegiem mikropigmentacji. W ogólnym wyobrażeniu mikropigmentacja to jedynie rzadko używane określenie na popularny pośród pań makijaż permanentny. Tymczasem wykonanie trwałego makijażu to zaledwie jeden ze sposobów wykorzystania tej techniki, którą poza kosmetyką stosuję się także w medycynie.
Mikropigmentacja – maskowanie bielactwa i łysiny
W kosmetologii mikropigmentacja to zabieg, na który decydują się najczęściej kobiety pragnące zaoszczędzić czas przeznaczany codzienne na nakładanie makijażu. To wygodne rozwiązanie dla osób, które wiedzą, jak chcą się każdego dnia prezentować. Jest jednakże również mikropigmentacja medyczna, która pomimo że nadal jest zabiegiem z obszaru estetyki, wywiera głębokie oddziaływanie na samopoczucie jednostki, która się jej podejmuje. Na przestrzeni ostatnich lat niezmiernie popularne jest zastosowanie mikropigmentacji jako alternatywy dla zabiegu przeszczepu mieszków włosowych, na który ze powodów finansowych nie może sobie pozwolić znaczna grupa osób cierpiących z powodu łysienia. Mikropigmentacja pozwala także zwiększyć stopień akceptacji własnego wyglądu – dzięki niej możliwe jest niechirurgiczne maskowanie blizn i bielactwa, a nawet optyczna rekonstrukcja aureoli sutkowej.
Mikropigmentacja głowy to nie to samo co tatuaż
Na pierwszy rzut oka mikropigmentacja wygląda jak stereotypowa usługa tatuażu. Linergistka bądź linergista, gdyż tak nazywa się osoba przeprowadzająca mikropigmentację, specjalistycznym urządzeniem nakłuwa naskórek i tym sposobem wprowadza w niego pigment. W przeciwieństwie do tatuażu ostateczny rezultat nie jest permanentny i widoczny jest w przybliżeniu przez 12 miesięcy. Co jest przyczyną tej różnicy? Podczas zabiegu mikropigmentacji pigment umieszczany jest w płytkich warstwach skóry, natomiast w trakcie tradycyjnego tatuażu umieszcza się go głębiej. W konsekwencji wraz ze złuszczaniem się naskórka z upływem czasu pigment powoli zanika. Stąd gdy intencją osoby decydującej się na mikropigmentację jest długotrwałe tuszowanie łysiny lub przerzedzonych włosów, powinna ona mieć świadomość, że nieodzowne będzie regularne powtarzanie zabiegu w przynajmniej dwunastomiesięcznych interwałach.
Siedziba firmy:
MicroClinic
ul. Królowej Jadwigi 103
30-209 Kraków
Mob.: +48 516 481 888
E-mail:
[email protected]