Zabiegi okulistyczne – leczenie AMD

Zainteresowany leczeniem plamki żółtej? Zajrzyj tutaj.

Starcze zwyrodnienie plamki żółtej, czyli AMD, to schorzenie wzroku, które rozwija się u osób w starszym wieku i zdecydowanie redukuje jakość widzenia. Współcześnie wyspecjalizowane kliniki oferują innowacyjne sposoby leczenia tej niedyspozycji. Zabieg AMD jest środkiem pozwalającym przywrócić wcześniejszą sprawność.

Leczenie AMD – na czym polega?

Plamka żółta to część siatkówki gałki ocznej znamionująca się najwyższym skupiskiem fotoreceptorów – to za jej sprawą nasz wzrok jest ostry. Zwyrodnienie plamki żółtej jest przypadłością, która objawia się wypaczeniem obrazu i pogorszeniem ostrości wzroku. Wyróżniamy postać mokrą i suchą tej dolegliwości. AMD dotyka najczęściej osoby, które przekroczyły pięćdziesiąty rok życia, natomiast zespół przyczyn schorzenia nie został jeszcze do końca zrozumiany. Zakłada się jednak, iż przyczyną AMD może być niewłaściwy tryb życia – jak np. uzależnienie od tytoniu, otyłość bądź długotrwała ekspozycja na promieniowanie UV. Istotne mogą być też uwarunkowania genetyczne oraz różne choroby współistniejące, takie jak cukrzyca bądź nadciśnienie. Dzisiejsza medycyna wytworzyła szczęśliwie skuteczne techniki leczące tę choroba. Leczenie AMD wykonuje się przy pomocy wysokospecjalistycznego nanosekundowego lasera trzeciej generacji. Zabieg 2RT działa efektywnie na postać suchą zwyrodnienia.

Leczenie zwyrodnienia plamki żółtej – czy jest nieinwazyjne?

Laser 2RT wpływa na zmienione komórki gałki ocznej a jednocześnie nie narusza receptorów siatkówki. Zabieg ten nie jest obarczony ryzykiem, a więc może być wykonywany u wielu grup pacjentów narażonych na wadę bądź potencjalną utratę wzroku. Technika laserowa aktywuje komórki do odtwarzania się oraz ogranicza trwające procesy zwyrodnieniowe. Zabieg 2RT poprawia jakość widzenia oraz metabolizm siatkówki. Leczenie plamki żółtej nie jest uciążliwe – w czasie zabiegu chory nie odczuwa bólu. Zabieg trwa jedynie kilka minut, a przed rozpoczęciem zabiegu oko znieczulane jest miejscowo.

Siedziba firmy:
Voigt Klinika Oka
ul. Bobrzyńskiego 14 - Blok C
30-348 Kraków

Mob.: +48 537 553 553
E-mail: [email protected]