Co to skitury? Wyprawy dla miłośników gór

Nigdy wcześniej nie spotkałeś tak dobrej oferty skitur!

Większa część turystów wyjeżdżających w góry zimą, udaje się tam zazwyczaj tylko po to, aby oddać się szusowaniu na nartach lub na desce snowboardowej. Jednak nie jest to jedyny rodzaj wypoczynku, który można uprawiać w zimowe dni w górach. Ci, którzy chcieliby sprawdzić, czy podołają bardziej wyczerpującemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz w życiu uczestniczyć w wyprawach na rakietach albo skiturach.

Skitury – jazda terenowa na nartach

Obecnie turystyka narciarska przeżywa swój boom. Coraz więcej osób nie jest już zainteresowanych zwykłym wypoczynkiem w górskiej chacie z drewna i przelotnym zjazdem z zatłoczonych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry lepiej, postanawiają podziwiać ich czar w trakcie dość trudnych, lecz przynoszących mnóstwo satysfakcji wypraw skiturowych. Jazda terenowa na nartach jest jednakże rekomendowana wyłącznie dla obytych w górach osób, które opanowały bardzo dobrze technikę jazdy i które wiedzą także jak używać raków oraz czekanu. Czemu? Poruszanie się z dala od dostosowanych dla turystów szlaków, jest zwyczajnie znacznie trudniejsze. Wymaga też posiadania lżejszych nart oraz butów.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w licznych pasmach górskich. Na starym kontynencie najpopularniejszymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są zdecydowanie bułgarskie Pirin oraz Riła i włoskie Alpy, gdzie wyśmienicie poradzą sobie również średnio zaawansowani skiturowcy. turyści znad Wisły nie nie muszą jednakże ograniczać się tylko do wypraw odbywających się na terenie naszego kontynentu – na nartach można przejść przez pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są doskonałe warunki do tego typu wypraw. W trakcie takiej skitury największą atrakcją jest możliwość wspięcia się na wierzchołek Jabal Toubkal położony na wysokości 4167 metrów nad poziomem morza. Osoby zastanawiające się nad uczestnictwem w tego rodzaju wypadzie w górach, które nie mają pewności, czy któraś z wypraw będzie dostosowana do posiadanych przez nie umiejętności, mogą liczyć na poradę organizatorów skitur i ich instruktorów.

Siedziba firmy:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]