Akcesoria do jazdy konnej – o czapsach i sztylpach skórzanych

Jeśli chcesz zamówić sztylpy, koniecznie wejdź na https://horse-trade.pl/pl/c/Czapsy%2C-Sztylpy/26.

Zgodnie z opinią wielu jeźdźców najodpowiedniejszymi butami do jazdy konnej są oficerki – skórzane obuwie z długą cholewą do kolan. I choć rzeczywiście w tym sporcie sprawdzają się doskonale, nie znaczy, że nie mają wad. Główną z nich jest ich koszt – najlepsze modele oficerek kosztują aż kilka tysięcy PLN. Na dodatek wkładanie oraz jazda w oficerkach może być znacznie utrudnione ze względu na nieodzowność noszenia spodni z grubszego materiału, nie zawsze mieszczącej się w cholewie buta. Tych wad nie posiadają na szczęście sztylpy i czapsy.

Czym się charakteryzują sztylpy i czapsy jeździeckie

Sztylpy i czapsy to elementy zakładane na sztyblety, zapewniające ochronę pozostałej partii nogi jeźdźca – można porównać je do stuptutów piechura. Te pierwsze chronią tylko łydkę sportowca, kończąc się na kolanie, natomiast drugie – kończą się dopiero na pachwinie, gwarantując ochronę dla nogi na całej długości. Zarówno sztylpy, jak i czapsy są produkowane z różnych surowców. W sprzedaży przeważnie spotkamy sztylpy i czapsy skórzane, jednak poza nimi dostępne są też modele wyrabiane z tkaniny bądź tworzyw sztucznych.

Jak kupować sztylpy i czapsy?

Ostatnie wymienione wyżej rodzaje charakteryzują się dużo niższą ceną. Tym samym są polecane dżokejom z okrojonym budżetem , jak również dzieciom, szybko wyrastającym z kolejnych rozmiarów. Poza tym czapsy i sztylpy z tkaniny są przewiewniejsze, więc lepiej nosi się je wiosną i latem. Obszerny wybór czapsów i sztylp znajdziemy w sklepach internetowych – modele idealnie dobrane do swoich potrzeb nabędą więc również jeźdźcy zamieszkujący miejscowości, w których nie ma odpowiednio wyposażonego sklepu z artykułami do jazdy konnej.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]