Alternatywy dla kapsułek do Dolce Gusto

Zamów kapsułki Nescafe

Ekspresy do kawy oparte na systemie Dolce Gusto na dobre wtopiły się w pejzaż naszych kuchni. Urzekła nas nie tylko ich fantazyjna, nowoczesna linia, ale przede wszystkim to, że dają łatwy dostęp do smacznych gatunków kawy. Konesery tego napoju z czasem uznali, że nie chcą się ograniczać tylko do oferty jednego producenta, stąd na rynku w mgnieniu oka powstał powstało zapotrzebowanie na kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto. Odpowiedziało na niego kilka firm, które zaczęły stopniowo podbijać serca pasjonatów kawy.

Czy są w sprzedaży zamienniki kapsułek Dolce Gusto?

Producenci wytwarzający zamienniki kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto pochodzą z rozmaitych europejskich krajów, w tym też z Polski. W rzeczy samej, gdy myślimy o dobrej kawie od razu przed oczami mamy śródziemnomorską kawiarnię, w której serwowane jest mocne espresso. Nie dziwi zatem, iż największy wybór kapsułek pasujących do Dolce Gusto posiada firma Italian Coffee, oferująca kawy będące mieszanką arabiki i robusty, jak również kawy składające się wyłącznie ze szlachetnej arabiki. W jej ofercie znajdziemy mocną i wyrazistą Ristretto, espresso Vigoroso i Cortado z kremową pianką, delikatną i łagodną Cremosę oraz pochodzące z ekologicznych plantacji Arabica Bio. Italian Coffee przygotował też własne cappuccino (Capucci), gorzką ale delikatną kawę o aromacie włoskiego likieru Amaretto (Amaret), połączenie czekolady i kawy (Mokacci) oraz gorącą czekoladę (Chocolat). Pozostali europejscy producenci kapsułek w tym systemie to między innymi portugalska firma Torrie, który produkuje pyszną czekoladę na gorąco oraz hiszpańska Mushu Coffee. Ta ostatnia poza czekoladą, produkuje też aromatyczną czarną kawę Intenso o głębokim smaku, jak również dwie jej dwa jej rodzaje z domieszką mleka – Cortado, z którego można przyrządzić kawę o pojemności 40 ml, i Con Leche – napój o pojemności 120 ml.

Ceny zamienników kapsułek do ekspresu Nescafe Dolce Gusto?

Kapsułki kompatybilne z Nescafe Dolce Gusto oferowane są w sklepach w niedużych opakowaniach, zawierających 10 lub 16 porcji. Ich koszt w sklepach online jest zwykle o kilkanaście procent mniejszy, co pozwala cieszyć się wysokiej jakości kawą już za nieco ponad 1zł. Kapsułki są kompatybilne z większością dostępnych na rynku ekspresów działających na systemie Dolce Gusto. Jeżeli jednak mamy pytania, czy na pewno ich użycie nie wpłynie negatywnie na nasze urządzenie, zapytajmy o to sprzedawcę albo poszukajmy na stronie sklepu wykazu ekspresów zgodnych z kapsułkami z kawą, które chcemy kupić.

Siedziba firmy:
Sklep internetowy Cafessima
ul. Stawki 6/121
00-193 Warszawa

Tel.: +48 22 122-88-73
E-mail: [email protected]