Antena naziemna – cechy typowe i elementy istotne

Dowiedz się, gdzie zamówić antenę telewizyjną

W przeważającej większości domostw dostrzec można telewizor. Większość z nas nie umie wyobrazić sobie funkcjonowania bez telewizji. Aby jednak telewizor nie okazał się niepotrzebnym urządzeniem, trzeba zainwestować także we właściwą antenę. Dobrym rozwiązaniem jest antena naziemna, nazywana też anteną DVB-T, która rewelacyjnie przydaje się w przeróżnych okolicznościach.

Antena telewizyjna – co znajduje się w sprzedaży?

Wybór anten telewizyjnych jest obecnie naprawdę duży. W sklepach dostępne są siatkowe i pokojowe anteny DVB-T, anteny DIGIT i ASR – DVB-T, a także anteny kierunkowe UHF/DVB-T i VHF/DVB-T. Dzięki zamontowaniu anteny naziemnej możliwa jest zmiana fal elektromagnetycznych na sygnał elektryczny. Dzięki nim możliwy jest odbiór naziemnych sygnałów telewizyjnych tak w sieciach kablowych, które mają charakter zbiorowy, jak i w instalacjach antenowych mających charakter indywidualny. Znajdujące się teraz w sprzedaży anteny DVB-T cechują się przede wszystkim łatwością montażu. Bez żadnych problemów poradzi sobie z nim każdy, kto przynajmniej kilka razy trzymał w dłoni przyrządy potrzebne do majsterkowania. Anteny naziemne, które obecnie proponują nam producenci, odznaczają się również wyjątkową odpornością na wpływ zmiennych czynników atmosferycznych. To właśnie dlatego umożliwiają odbiór programów telewizyjnych na naprawdę wysokim poziomie przez naprawdę długi czas.

Antena telewizyjna – co trzeba brać pod uwagę przy jej wyborze?

Szeroka oferta anten naziemnych sprawiła, że powinno mocno przemyśleć wybór urządzenia, które zamierzamy zakupić. Warto pamiętać, że pod uwagę należy brać wiele uwarunkowań, rzutujących na jakość odbieranego sygnału. Istotna jest bez wątpienia odległość, w jakiej rozmieszczone są nadajniki. Informacje na temat usytuowania nadajników błyskawicznie wyszukamy w Internecie. Liczy się też moc pracy nadajnika oraz jego nakierowanie. Uwzględnić trzeba w każdym przypadku ułożenie terenu, który oddziela nadajnik od miejsca , w którym znajduje się antena naziemna. Bardzo duże znaczenie ma również to, czy znajdujemy się na terenie otwartym czy raczej w mieście.

Siedziba firmy:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]