aparat do masażu limfatycznego, carepump

Aparat do masażu uciskowego – na co pomaga presoterapia?

Presoterapia to zabieg, którego intencją jest poprawa cyrkulacji chłonki w organizmie. Drenaż ręczny opracował duński fizjoterapeuta w latach 30-tych XX wieku – to różnorodne chwyty terapeutyczne, jak przykładowo ruchy pompujące oraz obrotowe, których częstotliwość i siłę fizjoterapeuta przystosowuje za każdym razem do punktu masażu, jak i kondycji zdrowotnej pacjenta.

Maszyna do drenażu limfatycznego – masaż uciskowy bez udziału fizjoterapeuty

W ostatniej dekadzie w gabinetach fizjoterapeutów coraz częściej używane są aparaty do presoterapii, które odtwarzają masaż ręczny. Taki sprzęt składa się z specjalnych mankietów z komorami, które wsuwa się na obrzękłe nogi lub ramiona. Poprzez wtłoczenie powietrza w poszczególne komory aparat naciska na kończynę, stymulując tym samym przepływ chłonki. Istnieje mnóstwo powodów do poddania się zabiegowi presoterapii. To między innymi zwyrodnienia stawów, obrzęki oraz zastoje limfatyczne, a także obrzęki powstałe w wyniku urazów lub obrzęki pooperacyjne (np. po operacji tarczycy czy też mastektomii). Stosuje się go dodatkowo w zabiegach natury estetycznej – wspomagająco w toku procesu odchudzania i jako wsparcie w zwalczaniu “skórki pomarańczowej”. Presoterapia jest również na co dzień wykorzystywana wśród sportowców, najczęściej jako zabieg regeneracji po podwyższonym wysiłku.

CarePump – domowe urządzenia do presoterapii

Wiele opcji użycia urządzeń do presoterapii przyczyniło się pozytywnie do ulepszenia tego sprzętu. Współcześnie osoby często korzystające z tej metody terapii mogą wykonać zabieg w we własnych czterech ścianach, za pomocą innowacyjnych aparatów Move8, Move6 oraz Move4 marki CarePump. Urządzenia do masażu limfatycznego do użytku domowego od tego producenta charakteryzują parametry zbliżone do sprzętu wykorzystywanego w placówkach fizjoterapeutycznych. Numer z nazwy modelu oznacza ilość komór mieszczących się w rękawach – więcej przedziałów to efektywniejszy zabieg drenażu. Urządzenia CarePump nie zabierają wiele miejsca i są dość lekkie, zatem bez przeszkód można wziąć je w podróż, przykładowo na zawody sportowe.

Co istotne, poddanie się zabiegowi presoterapii powinno być koniecznie omówione z lekarzem. Najlepiej nie postanawiać o tym na własną rękę, gdyż występują przeciwwskazania, które uniemożliwiają przeprowadzenie takiego zabiegu (to np. miażdżyca czy stany zapalne, które powinno się uprzednio wykluczyć.

CarePump

Mob.: (+48) 721 121 314
E-mail: [email protected]