poprzeczki dachowe, uchwyty samochodowe

Bagażniki bazowe – zamontuj jeśli wyjeżdżasz w daleką podróż

Wyjazd samochodem na wczasy wymaga znalezienia miejsca na wszystkie niezbędne podczas wypoczynku sprzęty. Zwykle nie spakujemy wszystkiego w bagażniku. Po pierwsze dlatego, że ich ilość w przypadku wieloosobowej rodziny jest znaczna, a po drugie, ze względu na spore wymiary niektórych przedmiotów. Tu należy wymienić w szczególności narty i rowery, których schowanie w bagażniku przeciętnego auta jest praktycznie niewykonalne. Rozwiązaniem tego problemu mogą być uchwyty samochodowe oraz bagażniki dachowe dostosowane do transportu wymienionych sprzętów.

Poprzeczki samochodowe – pewny montaż boxu dachowego

Ładowność samochodu znacznie zwiększa użycie bagażnika dachowego w formie boxu. Ten typ bagażnika nie tylko gwarantuje przewożonym sprzętom osłonę przed wodą i uszkodzeniami mechanicznymi, ale też nie zmniejsza znamiennie osiągów pojazdu, bowiem posiada aerodynamiczny kształt. Do jego montażu potrzebne są specjalne poprzeczki samochodowe, nazywane relingami. Jeśli nasz samochód nie jest wyposażony w nie fabrycznie, możemy je dokupić sami. Pamiętajmy jednak, by wybór modelu pasującego do konstrukcji naszego auta oraz sam montaż powierzyć fachowcom. Po założeniu ich na własną rękę umocowanie bagażnika może okazać się niewystarczające.

Uchwyty samochodowe doskonałe dla rowerów

Poza poprzeczkami do montażu boksu dachowego, możemy także nabyć specjalne uchwyty samochodowe, z pomocą których przewieziemy autem narty, rowery czy SUPy. Uchwyty tego typu są przeważnie przeznaczone do transportu danego rodzaju sprzętu – gwarantują zatem maksymalny poziom bezpieczeństwa. Uchwyty rowerowe można założyć zarówno na dachu samochodu, jak i w jego tylnej części – na klapie bagażnika albo haku holowniczym. To drugie rozwiązanie jest rekomendowane z uwagi na to, iż rowerom nie zagraża wtedy zderzenie z tablicami, wiaduktami i nisko wiszącymi gałęziami.

Siedziba firmy:
AUTO-PLUS Zbigniew Haluch
ul. Prądnicka 79
31-202 Kraków

Tel.: +48 (12) 416-20-08
Mob.: +48 602-790-666
E-mail: [email protected]