Cechy kontenerów na odpady specjalnego przeznaczenia

Chcesz kupić kontener na odpady? Odwiedź tę stronę

Kontenery na odpady specjalnego przeznaczenia powinny cechować się wysoką trwałością, a także spełniać wyśrubowane parametry techniczne. Jakie cechy mają popularne modele pojemników? Kiedy warto wybrać najwyższej jakości kontenery stalowe?

Rodzaje kontenerów na odpady specjalne

Wśród dostępnych w sprzedaży kontenerów specjalnego przeznaczenia można wymienić kontenery na odpady sypkie, niebezpieczne, płynne, odpady wytwarzane przez oczyszczalnie ścieków, a także odpady przemysłowe. Kontenery przeznaczone do przewozu odpadów z oczyszczalni posiadają podgrzewaną podłogę, co uniemożliwia przymarzanie płynów do dna. Kontenery tego rodzaju są spawane szczelnie spoiną ciągłą i są wyposażone w klapę z uszczelnieniem, dzięki czemu przewożone odpady nie wyciekają. Drugim zabezpieczeniem jest konstrukcja umieszczona nad klapą, uniemożliwiającą wylewanie się płynów w czasie załadunku kontenera na samochód. Do popularnych kontenerów na odpady należą także pojemniki na odpady przemysłowe typu plandekowiec – modele z dnem posiadającym uchwyty do asekuracji ładunku oraz z rozsuwanymi ścianami.

Kontenery na odpady budowlane i sypkie

Odrębną grupę kontenerów stanowią modele na odpady miałkie, np. pyły i trociny. Dostępne na rynku kontenery obsługiwane są przez urządzenia hakowe i zaopatrzone w przenośnik ślimakowy. Kontenery na materiały ziarniste mogą też być wyposażone w uszczelnioną klapę. Do kontenerów specjalnych należą także kontenery otwarte wykorzystywane do przechowywania i przewozu odpadów budowlanych oraz gruzu.

Siedziba firmy:
EKOMBUD Sp. z o.o.
ul. Partyzantów 24D
32-700 Bochnia

Tel.: +48 (14) 612 24 78
Mob.: +48 602-412-696
E-mail: [email protected]