Czy warto kupić urządzenie do oczyszczania powietrza?

Problem kiepskiej jakości powietrza dotyczy nawet mieszkańców niewielkich polskich miasteczek. Powietrze w Polsce jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych w całej Unii Europejskiej. Brak wytycznych dotyczących instalacji grzewczych, jak również kar za palenie w paleniskach szkodliwych surowców (jak np. produkty z gumy czy plastiku) oraz ciągnący się przez długi okres czasu brak wytycznych dotyczących domowych instalacji grzewczych, spowodowały wysokie zapylenie powietrza. Działa to niekorzystnie na samopoczucie obywateli. Czy można zatem zatroszczyć się o oczyszczanie powietrza we własnym mieszkaniu?

Oczyszczanie powietrza – odfiltruj bakterie

Kwestia oczyszczania powietrza to zagadnienie, które państwa rozwinięte powinny bezwzględnie rozwiązać, jeżeli troszczą się o dobry stan zdrowia swoich mieszkańców. Będzie to zapewne długotrwały oraz uciążliwy proces. Zamiast jednak wyczekiwać, aż polepszy się jakość powietrza, można już teraz samodzielnie zadbać o jego oczyszczenie. Dzięki domowym oczyszczaczom powietrza w kilkadziesiąt minut można całkowicie pozbyć się drobinek pyłu zawieszonych w powietrzu (PM10 oraz PM2,5), jak również większości wirusów i bakterii, wywołujących często poważne schorzenia. Walory stosowania sprzętu do oczyszczania powietrza docenią zwłaszcza osoby borykające się z astmą czy uczuleniem, ale i ludzie zdrowi ekspresowo spostrzegą dobroczynny wpływ czystego powietrza.

Poszukując urządzeń do oczyszczania powietrza sprawdź czy ma certyfikaty

Obywatele mocno zindustrializowanych terenów albo osiedleni wzdłuż dróg szybkiego ruchu powinni postawić na oczyszczacze, które bez trudu poradzą sobie z wysokim zanieczyszczeniem powietrza. Idzie tutaj przede wszystkim o wychwycenie cząsteczek pyłów zawieszonych, znanych jako PM10 i PM2.5. W procesie oczyszczania powietrza sprzęt powinien również pozbyć się z niego nie tylko drobnoustrojów, zalążków grzybów oraz zarazków, ale również szkodliwego dla zdrowia formaldehydu, który jest obecny w naszym otoczeniu w mniejszym lub większym stężeniu. Wybierając urządzenie do oczyszczania powietrza, należy upewnić się czy posiada ono istotne certyfikaty.