Funkcje oczyszczaczy powietrza – nie tylko filtrowanie pyłów

Kwestia pyłu zawieszonego w atmosferze trafiła już do świadomości każdego Polaka i rzadko jest marginalizowana. Obywatela Polski mają świadomość, że jakość powietrza, którym codziennie oddychamy, ewidentnie oddziałuje na nasz stan fizyczny. Jednak dopóki nie zostaną wprowadzone systemowe rozwiązania, każdy jest zmuszony samodzielnie zadbać o swoje samopoczucie, np. poprzez używanie oczyszczacza powietrza.

Oczyszczacze powietrza – to już nie nowość w naszych sklepach

Im bardziej zurbanizowany rejon, tym większe jest ryzyko występowania wysokiej kondensacji PM10 i PM2,5, innymi słowy tzw. pyłów zawieszonych. Na rozwój szeregu chorób płuc narażeni są zwłaszcza rezydenci dużych aglomeracji miejskich oraz terenów w sąsiedztwie zakładów przemysłowych wydzielających do atmosfery obfite ilości owych pyłów. Regularne korzystanie z oczyszczaczy powietrza jest rozwiązaniem, które pomoże znacznie zredukować szkodliwe oddziaływanie zanieczyszczeń na zdrowie. Oczyszczacze powietrza wielu renomowanych producentów, jak np. Cado, Wood’s czy Webber, od lat obecne są w asortymencie wielu sklepów, toteż nie jest to już coś nowego na krajowym rynku. Co istotne, poza filtrowaniem z powietrza cząsteczek pyłu, często mają one również inne przydatne funkcje.

Nawilżanie oraz detekcja dwutlenku węgla – pozostałe funkcje oczyszczaczy powietrza

Oczyszczacze powietrza produkowane są w wielu rozmiarach, w związku z tym bez trudu dobierzemy sprzęt odpowiednie do określonej kubatury wnętrza. Oczyszczacze są stosunkowo nieduże, toteż bez ograniczeń daje się przesunąć je między pokojami. Prócz odfiltrowywania z powietrza pyłów PM2.5 i PM10, wyłapują one też grzyby oraz drobnoustroje, które mogą być źródłem licznych reakcji uczuleniowych bądź chorób, jak również szkodliwy formaldehyd. Sporo oczyszczaczy powietrza ponadto jonizuje oraz nawilża powietrze, co wytwarza w pomieszczeniach rześką atmosferę, a jednocześnie zapewnia mocniejszy sen. Część oczyszczaczy posiada również czujniki ostrzegające o obecności CO2. Kupno oczyszczacza powietrza zaleca się w szczególności osobom cierpiącym na alergie.