Gdzie kupić oryginalne części do Citroena?

Dowiedz się więcej o częściach Citroen na https://france-car.com.pl/c/148/citroen.html

Citroen to marka z tradycją sięgającą początków XX w., od dekad znana dobrze rodzimym kierowcom. Jej auta w Polsce są doceniane z uwagi na przystępną cenę, wysoką dostępność oraz przede wszystkim za pokaźną liczbę warsztatów specjalizujących się w ich serwisowaniu. Największą uznaniem cieszą się takie modele jak Jumper, C-Elysse, C-Crosser, C1, C2, C3, Nemo, Saxo, Xantia i Xsara. Oczywiście, tak jak pojazdy pozostałych marek, nie są one bezawaryjne, więc właściciele samochodów z francuskiej stajni muszą przygotować się na to, że z czasem będą zmuszeni nabyć części zamienne.

Części zamienne do Citroena, które kupujemy najczęściej

To, jakie części często odmawiają posłuszeństwa jest zależne przede wszystkim od konkretnego modelu – każdy z nich ma inne wady, z których wynikają inne awarie. W pierwszej kolejności trzeba na pewno napomknąć o substancjach chemicznych, które ulegają zużyciu na skutek normalnej eksploatacji pojazdu. Są to najczęściej olej silnikowy, czynnik chłodniczy w układzie klimatyzacji, płyn chłodniczy i płyn hamulcowy. Systematycznych wymian, których z uwagi na bezpieczeństwo nie wolno ignorować, wymagają także moduły układu hamulcowego: tarcze i klocki.

Jak niedrogo i łatwo zdobyć części do Citroena?

Najodpowiedniejszą opcją będą zawsze oryginalne części Citroen – te od innych producentów, często produkowane w chińskich fabrykach, w niektórych przypadkach charakteryzują się niską jakością, co niekorzystnie oddziałuje na bezpieczeństwo i wygodę jazdy. W związku z tym właściciele aut Citroen części zamienne powinni nabywać w sklepach specjalizujących się w sprzedaży podzespołów do samochodów francuskich. Jeśli w pobliżu żaden z podobnych nie funkcjonuje, wszystkie potrzebne elementy można zakupić przez internet.

Siedziba firmy:
France-car F.H.U. "RS" Rafał Socha
ul. Rusznikarska - Deptak 6
31-261 Kraków

Tel.: +48 (12) 415-33-99
Mob.: +48 600-815-815
E-mail: [email protected]