Jak wybrać ochraniacze dla konia?

Jeśli potrzebujesz ochraniaczy dla konia, skieruj się na ten adres.

Ci, którzy na co dzień nie pasjonują się jazdą konną, czasami są zdziwione, że kończyny koni powinno się chronić ochraniaczami. Oferta artykułów tego rodzaju jest niesłychanie szeroka i w sprzedaży oferowanych są setki ochraniaczy dla koni wykonanych z najrozmaitszych materiałów. To sprawia, iż nawet problem z ich wyborem mają niekiedy także obeznani jeźdźcy.

Ochraniacze dla koni – parę informacji o niektórych ich rodzajach

Podstawową wytyczną do doboru ochraniaczy, które trzeba ubrać koniowi, jest rodzaj aktywności, w jakiej zwierzę w danym momencie bierze udział. Jest mnóstwo rodzajów ochraniaczy: stajenne, transportowe, crossowe, rajdowe, skokowe, ujeżdżeniowe oraz specjalistyczne, a każde z wymienionych wypełnia inne zadanie. Przykładowo, ochraniacze ujeżdżeniowe redukują prawdopodobieństwo wystąpienia urazów mechanicznych, stłuczeń, a także skaleczeń, które czasami mogą przytrafić się w czasie treningów ujeżdżeniowych. Ochraniacze tego rodzaju świetnie absorbują siłę uderzenia, a przy tym dają wsparcie ścięgnom. Z kolei ochraniacze skokowe charakteryzują się twardą zabudową skupioną na zakryciu boków i tylnej części kończyny zwierzęcia, co osłania ją w chwili zahaczenia o drążek przeszkody. Nogi koni sportowych, które z racji uczestnictwa w przeróżnych zawodach jeździeckich przemieszczane są raz za razem nawet setki kilometrów od stadniny, ochraniają ochraniacze transportowe. Muszą one być sporządzone z tworzyw, które nie będą powodować otarć nawet w trakcie długiej podróży. W sklepach z asortymentem jeździeckim kupisz także kaloszki dla koni, które opracowano z myślą o zwierzętach biorących udział w wyścigach. Kaloszki chronią piętkę koni.

Ochraniacze dla konia – z jakich materiałów się je wytwarza?

Kupujący szukający ochraniaczy dla konia natrafią na bardzo szeroką ofertę artykułów, odróżniających się od siebie nie tylko tworzywem, z których są wytwarzane, ale ceną. Naturalnie, najbardziej interesujące na pierwszy rzut oka są ochraniacze ze skóry, jednakże trzeba o nie stosownie troszczyć i konserwować je po każdym użyciu, w przeciwnym razie stosunkowo szybko będzie trzeba wymienić je nowe. Inne surowce, z których wytwarza się ochraniacze, to lekki i wytrzymały neopren oraz inne tworzywa syntetyczne. W sklepach można kupić również gumowe kaloszki dla koni.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]