Kaski i toczki do jazdy konnej – czym się różnią?

Nie szukaj już więcej! Tutaj zaopatrzysz się w kaski do jazdy konnej

Jazda konna jest jedną z tych dyscyplin sportu, gdzie ryzyko upadków jest szczególnie duże. A te, ze względu znaczną prędkość oraz wysokość, mogą być naprawdę niebezpieczne. Na urazy podatna jest w szczególności głowa jeźdźca, która obligatoryjnie musi być dobrze chroniona. W sklepach z artykułami dla wielbicieli jeździectwa dostępne są 2 rodzaje zabezpieczeń głowy – kaski oraz toczki jeździeckie. Ale które z nich dają lepszą ochronę? O czym pamiętać przy zakupie któregoś z tych produktów?

Kaski czy toczki jeździeckie? Co lepsze?

Pierwszym jeździeckim nakryciem głowy była prosta, myśliwska czapka. Jej krój był inspiracją do powstania toczków. Dzisiejszy toczek do jazdy konnej jest przeważnie wyprodukowany z włókna szklanego i stanowi formę pośrednią pomiędzy kaskiem, a tradycyjną czapką. Nie daje jednak tak dobrej ochrony jak kask, przez co polecany jest raczej przy rekreacyjnej jeździe o niedużej prędkości. Pod tym względem znacznie lepiej spełnia swoje zadanie kask jeździecki, używany przez wyczynowców, który posiada atesty stosownych organizacji – w naszym kraju jest to PZJ.

Kupujemy kask lub toczek do jazdy konnej

Najistotniejsza kwestia przy zakupie kasków jeździeckich to bezpieczeństwo. Kask powinien posiadać odpowiednie certyfikaty, a także być idealnie dostosowany do kształtu głowy jeźdźca bądź umożliwiać regulację rozmiaru. Do kasku warto dokupić dodatki – w szczególności pokrowiec, który ułatwi jego transport i ustrzeże od zabrudzeń. Wybierając kask jeździecki nie warto też iść na kompromis. Dlatego, jeżeli w naszej miejscowości nie znaleźliśmy pasującego nam modelu, można złożyć zamówienie w sklepie internetowym.

Siedziba firmy:
Sklep Jeździecki Horse-Trade
ul. Michała Korpala 4
30-389 Kraków

Tel.: +48 12 423 00 96
Mob.: +48 728 95 00 96
E-mail: [email protected]