Lampa solna – delikatne i kojące światło

Lampę solną znajdziesz na superbutelki.pl

Niewielkie ozdoby z minerałów i kamienia od lat zajmują miejsce na naszych półkach. Przywozimy je z różnych wycieczek po świecie, a czasami kupujemy tak po prostu, bowiem pasują do stylu, w jakim zaprojektowane jest mieszkanie. Z rzadka jakkolwiek są to przedmioty funkcjonalne – z reguły służą po prostu jako ozdoby. Minerałem, z którego można jednakże wykonać obiekty wykorzystywane na co dzień, jest sól kamienna. Wyrabia się z niej z reguły lampy, ale nie tylko.

Lampy solne występują w 3 barwach

Lampy solne pięknie wyglądają i bez problemu dopasujemy je do aranżacji domu, bowiem kupimy je w trzech kolorach (białym, różowym, szarym) i w kilku ich odcieniach. Wszystkie lampy solne są jedyne w swoim rodzaju, bo nie ma kamieni o jednakowych kształtach ani strukturze krystalizacji. Szczególnie modne są lampy solne, których klosze cechują się chropowatą, nie obrobioną powierzchnią. Często zdarza się jednak, że rzemieślnicy parający się wytwarzaniem tych lamp, nadają im finezyjne kształty, na przykład kuli albo piramidy.

Lampa solna – dzięki niej szybciej się odstresujesz

Powszechnie sądzi się, iż lampy solne wywierają dobroczynny wpływ na nasze samopoczucie. Przypisuje się im przeważnie właściwość jonizacji powietrza, czyli generowania anionów, które równoważą te wytwarzane przez wszędobylskie sprzęty elektroniczne. Aniony polepszają jakość powietrza oraz pomagają w swobodnym oddychaniu między innymi jednostkom cierpiącym na na astmę czy alergię. Blask, jaki dają tego rodzaju lampy, jest łagodny i uspokajający, dlatego rekomenduje się nabycie ich jednostkom, którym dokucza brak snu lub stres, dlatego że z ich pomocą można łatwiej się wyciszyć. Ale z brył soli nie produkuje się jedynie lamp solnych. Robi się z nich także pojemniczki na drobiazgi i estetyczne świeczniki, a płaskie bloki z soli himalajskiej stosuje się w gastronomii oraz aranżacji wnętrz.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]