Listwa podłogowa – wykończenie paneli i ochrona ścian

Potrzebujesz listw drewnianych? Wejdź na www.balticwood.pl/oferta/listwy

Z pozoru są mało ważnym detalem, ale ich charakter ma ogromny wpływ na wygląd wnętrza. Listwy podłogowe, bo o nich właśnie mowa, to detale pełniące funkcje zarówno dekoracyjne, jak i praktyczne. Nie tylko maskują szczelinę dylatacyjną, ale również pozwalają na estetyczne przeciągnięcie kabli i chronią najniższe partie ściany przed uszkodzeniem i zabrudzeniem, co jest ważne przede wszystkim w pomieszczeniach, po których chodzimy w obuwiu. To na pewno wystarczający powód, by nie lekceważyć ich wyboru i starannie przemyśleć decyzję o kupnie konkretnego modelu.

Listwy podłogowe z drewna i imitacje z MDF lub PVC

Drewno to surowiec bardzo wszechstronny, sprawdzający się zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnie urządzonych wnętrzach. Szczególnie dobrze zdaje egzamin jednak w tych drugich, gdzie podkreśla charakter pomieszczenia i doskonale współgra z eleganckimi meblami czy dodatkami – zwłaszcza, jeśli chodzi o listwy drewniane z dekoracyjnymi żłobieniami. Dla konsumentów z ograniczonym budżetem rozsądnym rozwiązaniem będą zaś listwy podłogowe wytworzone z PVC albo MDF, które imitują te wyprodukowane z drewna, w tym także z gatunków egzotycznych.

Nowoczesne listwy podłogowy

W mieszkaniach zaaranżowanych w nowoczesnym stylu rekomenduje się zamontować geometryczne, minimalistyczne listwy. Tak jak w przypadku standardowych modeli, także i te mogą być wyprodukowane zarówno z różnych tworzyw, jak i z litego drewna. Nowoczesne listwy podłogowe cechują się prostą bryłą i stonowaną kolorystyką – na ogół w odcieniach szarości, bieli lub beżu, choć dostępne są nawet listwy czerwone czy fioletowe. Listwa podłogowa może mieć też niecodzienny kolor, jeżeli nabędziemy ją w wersji białej i sami pomalujemy dowolną farbą.

Siedziba firmy:
Baltic Wood
ul. Fabryczna 6a
38-200 Jasło

Tel.: +48 13 491 65 00
E-mail: [email protected]