maseczka jednorazowa, maska jednorazowa

Maseczka jednorazowa – niezbędna ochrona przed wirusami

Na początku 2020 r. wszystkie europejskie kraje ogarnął strach wywołany błyskawicznie rozprzestrzeniającym się nowym wirusem SARS-CoV-2, który roznosi się drogą kropelkową. W przeciągu kilku tygodni wzrosło więc zapotrzebowanie na różnorodne produkty zabezpieczające, w tym na maseczki jednorazowe.

Dlaczego należy stosować maskę jednorazową?

Poza żelem antybakteryjnym, jednorazowe maseczki są teraz najbardziej poszukiwanym środkiem ochrony osobistej, potrzebnym przede wszystkim pracownikom służby zdrowia, ale też przeciętnemu obywatelowi. Są nie do zastąpienia w czasie podróży do miejsca pracy oraz zakupów, a więc wszędzie tam, gdzie spotyka się większe grono osób nam nieznanych. Dlaczego należy je zakładać? Maska jednorazowa zasłania nos i usta, a więc zmniejsza groźbę przedostania się patogenów do błon śluzowych. Funkcjonuje popularna opinia, iż muszą nosić ją przede wszystkim osoby zarażone, aczkolwiek dla osób zdrowych również są one dodatkową zaporą zabezpieczającą przed ewentualną stycznością z drobnoustrojami i wirusami, które może przekazywać osoba chora, nie okazująca jeszcze oznak zakażenia.

Jak wyposażyć się w jednorazową maseczkę filtrującą?

Prowizoryczną maskę jednorazową można zrobić samemu, aczkolwiek warto zamówić taką, wykonaną z tkanin filtrujących stosowanych w branży medycznej. Maski ochronne produkowane w zakładach wyróżniają się również lepszą jakością oraz trwałością. Takie maseczki mają gramaturę co najmniej 200g i ich ważnym elementem są powłoki składające się z filtru celulozowego. Nawet jeśli na krótkie wypady do sklepu zdecydujemy się ubrać maskę jednorazową i tak użyjmy takiej, która nie powoduje podrażnienia skóry i gwarantuje wygodę. Po wykorzystaniu maski stosujmy się do zaleceń producenta, aby odpowiednio ją zutylizować.

Siedziba firmy:
Vitberg
ul. M. Borelowskiego 29
33-300 Nowy Sącz

Tel.: +48 18 442 33 69
E-mail: [email protected]