Motor na akumulator dla dzieci

Motory zabawki to świetny początek motoryzacyjnych przygód każdego dziecka. Kiedy kupić dziecku pierwszy motor? Czy warto, żeby był zasilany akumulatorem? Czy motor w prezencie to dobry pomysł?

Kiedy zdecydować się na kupno motocykla dla dziecka?

Warto od samego początku uczyć dziecko zasad bezpiecznego poruszania się motorem. Przyzwyczajać, że na jednoślad wsiada się w kasku. Jazda takim zabawkowym motorem pozwala na naukę odpowiedniej koordynacji ruchowej, utrzymania równowagi, refleksu i zdolności przewidywania. Ponad wszystko jest jednak świetną zabawą. Dlatego przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa nawet małe dziecko jest w stanie właściwie korzystać z motorka.

Motorki na akumulator dla dzieci

To świetne i praktyczne rozwiązanie. Dziecko może bawić się kilkadziesiąt minut, a doładowanie akumulatora jest komfortowe dzięki ładowarce dołączonej do zabawki.

Jaki rodzaj motoru można wybrać?

Motor dla dzieci to świetna decyzja, jednak nie łatwa. Jest bowiem wiele rodzajów, które warto rozważyć:

  • urocze skutery, m.in. repliki kultowej Vespy, w kolorach zarówno dla dziewczynki, jak i dla chłopca,
  • dynamiczne ścigacze,
  • wygodne choppery,
  • motorki crossowe o sportowym charakterze,
  • policyjne,
  • motorki dla najmłodszych.

Większość tego typu pojazdów ma dokręcane małe kółka pomocnicze na bokach. Często dostępne są też w wersji trójkołowej. Te dla najmłodszych zaopatrzone są również w pchaczyki (element umieszczony za siedzeniem, pozwalający rodzicowi utrzymywać pojazd w odpowiedniej pozycji).

Na co zwracać uwagę przy kupnie motoru dla dziecka?

Decydując się na zakup motoru na akumulator trzeba zwrócić uwagę na jego parametry. Powinien być dostosowany do postury i wysokości dziecka. Zdecydowanie powinno się też zwracać uwagę na jakość wykonania, rodzaj materiałów, wykończenie detali przy motorze. Pozwoli to nie tylko, aby zabawka długo i dobrze służyła, ale też da poczucie większego bezpieczeństwa w trakcie korzystania z niej przez dziecko. Do tego świetnie, jak motor imituje swój „dorosły” pierwowzór, wygląda jak klasyczny, duży motocykl, wydaje dźwięki i ma ciekawe dodatki, tj. tablice rejestracyjne, kluczyki, klakson, itp.

Czy motor na prezent to dobry pomysł?

Oczywiście. Każde dziecko ucieszy się z takiej ekstra zabawki. Będzie to idealna okazja do wyjścia na powietrze, spędzenia czasu z rodziną i świetnej zabawy.