Popularne pokrycia dachowe – charakterystyka blach na rąbek

Zamów blachę na rąbek.

Blachy na rąbek stojący to coraz częściej stosowany typ pokrycia dachowego. Jakie właściwości odróżniają ją od pozostałych pokryć dachowych? Czy opłaca się je kupić? Opisujemy blachy na rąbek i sposoby ich użycia.

Blachy na rąbek stojący – wytrzymałość i estetyka

Blachy na rąbek wspaniale godzą funkcjonalność z walorami estetycznymi, toteż zdobywają coraz większe grono zwolenników. Trwała i pięknie prezentująca się blacha na rąbek stojący może być używana zarówno w przypadku nowych budowli, jak i obiektach budowlanych, w których nieodzowna jest rekonstrukcja pokrycia dachowego. Ten materiał budowlany może być położony na dachach płaskich i dwuspadowych, a także tam, gdzie więźba jest skomplikowana. Blachy na rąbek stojący są przywożone na plac budowy w postaci niezbyt wielkich arkuszy. Można je zamontować błyskawicznie i stosunkowo łatwo. Tego typu pokrycie dachowe jest odporne na rdzę, trwałe oraz bardzo dobrze pasuje do najrozmaitszych stylów architektonicznych (na przykład do stylu dworkowego lub minimalistycznego).

Nowoczesne pokrycia dachowe – obniż koszty związane z budową

Blacha na rąbek przewyższa standardowe dachówki pod względem zastosowanej technologii oraz odporności. Panele dachowe są produkowane z grubej blachy wykończonej dodatkową warstwą zapewniającą ochronę przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, jak np. woda czy promieniowanie słoneczne. Blacha na rąbek jest dostępna na rynku w licznych wariantach, co umożliwia dostosowanie jej do wymyślnej wizji projektanta. Nowoczesne pokrycia dachowe przyczyniają się też do obniżenia wydatków związanych z budową – zdecydowanie zmniejszają liczbę odpadów, nawet przy pokrywaniu dachów wielopołaciowych. Decydując się na użycie paneli dachowych na rąbek, warto nabyć ten budulec bezpośrednio od dystrybutora.

Siedziba firmy:
REGAMET Tryba SP.J.
39-322 Rzemień 262 A

Tel.: +48 17 584 08 08