Profesjonalne obuwie sportowe – dlaczego warto je posiadać?

Znajdź obuwie sportowe.

Regularny jogging, trening w klubie fitness czy uczestnictwo w sportach drużynowych wymagają, aby należycie zadbać o stopy. Tych aktywności nie powinno się przez długi okres wykonywać w normalnych butach, zatem tak istotne jest wyposażenie się w obuwie sportowe.

Zadanie butów sportowych – nie tylko wygoda w trakcie ćwiczeń

Większość z osób kojarzy buty sportowe przede wszystkim z fajnym designem i wygodą ich użytkowania. Nie zauważamy ich swoistych właściwości, lecz instynktowne odczuwamy, iż stopy czują się w takim obuwiu dobrze. Z tej przyczyny buty sportowe chętnie ubieramy także w czasie pracy, szczególnie, gdy wykonujemy fach, w którym długo stoi się lub chodzi – spostrzegamy je na stopach lekarzy, wykładowców oraz pracowników magazynów. Ale w przypadku sportowców zakładanie obuwia zaprojektowanego do uprawiania danego sportu pozwala im nie tylko uzyskiwać lepsze rezultaty, ale także zabezpieczyć się przed potencjalnymi kontuzjami. Podeszwy butów do tenisa są dostosowane do prześlizgiwania się po gliniastej i trawiastej nawierzchni kortów, wysokie obuwie do koszykówki ochrania goleń oraz kostkę graczy od możliwych urazów podczas skoków, korki do piłki nożnej zapewniają graczom przyczepność i umożliwiają błyskawiczną zmianę pozycji zarówno na trawie, jak i sztucznej pokrywie stadionu, identycznie jak obuwie halowe ułatwia bieg po drewnianym parkiecie. Obuwie sportowe jest zatem lokatą w lepsze rezultaty sportowe i w zdrowie.

Kiedy trzeba wymienić obuwie sportowe?

Jeżeli dla uprawianej przez nas dziedziny sportu opracowano dedykowane buty, nie powinno się zastępować ich zwykłymi tenisówkami. Nawet tak łatwa czynność jak jogging w tanich butach z supermarketu w szeregu przypadków prowadzi do niebezpiecznych następstw zdrowotnych. Nie powinno się również oszczędzać na butach sportowych – na jego wyższy koszt mają wpływ lata spędzone przez firmy nad obserwacją mechaniki danego sportu oraz doskonalenie technologii produkcji takich butów. Obuwie noszące wyraźne znamiona zużycia bądź uszkodzone, zalecamy szybko zamienić na nowe, gdyż zapewne nie spełnią ono już swoich funkcji, co także może spowodować kontuzje w trakcie treningu.

Siedziba firmy:
RS Active S. Szmal R. Wasiak s.c.
ul. Zagnańska 84B
25-528 Kielce

Mob.: +48 798-558-877
E-mail: [email protected]