shuttersy w salonie, okiennice wewnętrzne

Shuttersy w salonie i w sypialni – poznaj nowy trend

Wewnętrzne okiennice dekoracyjne, czyli szutersy (shutters), kojarzą się najczęściej z wystrojem wnętrz w stylu południowoamerykańskim i tropikalnym. Ale ten element osłony okna można użyć również w polskich domach – jest to nadzwyczaj trwałe, a równocześnie rewelacyjnie prezentujące się rozwiązanie, które w szeregu aranżacji sprawdzi się lepiej niż popularne aktualnie rolety.

Shuttersy w salonie – funkcje ozdobne i praktyczne

Okiennice typu shutters w salonie czy w pokoju dziennym, pełnią podwójną funkcję – praktyczną i dekoracyjną. Shuttersy dostrzegalnie zwiększają walory estetyczne pomieszczenia. Ich lamele są szersze, dzięki czemu znakomicie wyglądają na większości okien. Kwestia estetyki jest istotna, bowiem to w salonie przyjmuje się gości, a także przebywa się w nim sporą część dnia. Dlatego więc należy zadbać, aby ten pokój nie tylko efektowny, ale równocześnie wygodny. Opcja zmiany kąta nachylenia lameli shuttersów pozwala na regulację ilości światła wpadającego do pomieszczenia, co umożliwia m.in. częściowe jego ściemnienie, jeśli staramy się wytworzyć romantyczny półmrok w pokoju, lub kompletne jego zaciemnienie, kiedy pragniemy włączyć coś w telewizji.

Shuttersy w sypialni – niezwykle proste czyszczenie

Opcja regulacji wnikania światła do wnętrza jest bez wątpienia najważniejsza w sypialni. Shuttersy sprawdzą się tu jednak także z innego powodu – dzięki nim da się efektywnie korygować temperaturę pokoju, która w dużym stopniu oddziałuje na nasz spokojny sen. Dzięki shuttersom w trakcie zimy dłużej zatrzymamy w sypialni ciepło, z kolei latem łatwiej jest utrzymać w niej chłód. Do tego okiennice typu shutters skuteczniej odgradzają od hałasu z zewnątrz. Shuttersy to również doskonałe rozwiązanie dla alergików. Na ich lamelach osadza się mniej kurzu aniżeli w plisach firanek, a ich pielęgnacja jest niezwykle łatwa i trwa wręcz parę chwil.

Poza salonem i sypialnią shuttersy doskonale sprawdzą się też w kuchni, w łazience oraz w pokoju dziecka.

Siedziba firmy:
SkyShutters
Przebieczany
32-020 Wieliczka

Mob.: +48 601 934 002
E-mail: [email protected]