Sok z kiszonych buraków i kapusty – skład i działanie

Jeśli potrzebujesz soku z kiszonej kapusty, koniecznie wejdź na superbutelki.pl/pl/c/Soki/118

Produkty fermentowane po okresie odsunięcia na dalszy plan znów wróciły na polskie stoły. Do kapusty i buraków dołączają również nowe, do tej pory mniej znane owoce i warzywa. Kiedy mówimy o leczniczych walorach fermentowanej żywności nie można zapomnieć również o napojach takich jak kwas chlebowy, kefir albo rozmaitego rodzaju zakwasy i soki z kwaszonych warzyw. Szczególnie te ostatnie są warte uwagi – pozwalają w nieskomplikowany i szybki sposób wprowadzić do naszego organizmu składniki niezbędne dla jego poprawnego działania.

Sok z kiszonych buraków i kapusty – co w nich się znajduje?

Sok z kiszonej kapusty to napój posiadający w składzie masę związków oddziałujących pozytywnie na nasze zdrowie. Najważniejszym elementem są z całą pewnością bakterie kwasu mlekowego, które odpowiadają za proces fermentacji. Sok z buraków, kapusty czy inny kiszonek to również skarbnica witamin. Warte uwagi jest zwłaszcza wysokie stężenie kwasu askorbinowego, czyli witaminy C – zaledwie pół szklanki tych soków dostarcza jej więcej niż pomidor. Soki z kiszonek powinno się również pić z uwagi na obecność witaminy K i E, witamin z grupy B oraz duże stężenie soli mineralnych.

Czemu należy spożywać sok z kiszonych buraków?

Sok z kiszonych kapusty, ogórków i buraków, z powodu obecności bakterii kwasu mlekowego pozytywnie oddziałuje na naszą odporność oraz pracę jelit. Na domiar tego nagromadzenie witamin poprawia funkcjonowanie układu nerwowego, łagodzą objawy cukrzycy, szkorbutu i depresji, jak również pomagają walczyć ze zmęczeniem fizycznym i psychicznym. Po kiszonki powinny poza tym sięgnąć ludzie zmagający się ze schorzeniami układu pokarmowego, jak przykładowo wrzody dwunastnicy czy niestrawność. Pobudzają one także apetyt i stanowią tarcze ochronną w czasie leczenia antybiotykami i wzmacniają apetyt.

Siedziba firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice

Mob.: +48 669-997-776
E-mail: [email protected]