Srebrna biżuteria z ametystami

Szukasz biżuterii z ametystami? Wejdź na https://www.ametysty.com.pl

Jedną z najpiękniejszych odmian kwarcu jest ametyst. Największe złoża znaleźć można w Brazylii oraz czterech regionach USA, a także w kilkunastu innych państwach, na przykład: Japonii i Mozambiku. Ze względu na oryginalną fioletową barwę, stał się niezwykle popularnym kamieniem szlachetnym, który wykorzystuje się w branży jubilerskiej. Biżuterię z ametystami znajdziesz na stronie ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – uwielbiana od wieków

Biżuteria z ametystu odegrała swoją wielką rolę w historii. O tym, jak cenny to kruszec dowiadujemy się już z Pisma Świętego. Berło brytyjskich królów było wysadzane ametystami, a w watykańskim skarbcu po dziś dzień znajduje się znany papieski pierścień z tym szlachetnym kamieniem. Dlatego też kolczyki lub wisiorki z ametystem można zakładać uroczystości rodzinne czy spotkania biznesowe. Ametyst ”uwielbia” srebro i w takim zestawieniu prezentuje się szczególnie imponująco.

Właściwości biżuterii z ametystami

Biżuterię z ametystu warto zakładać nie tylko w czasie wielkich okazji, ale również w biurze. Oprócz eleganckiego wyglądu, kamień uwalnia podobno od zmęczenia i pomaga w radzeniu sobie z problemami. Czy tak jest naprawdę? Pozostaje przekonać się o tym osobiście.