Środki antyseptyczne – gdzie się je stosuje?

Dowiedz się, gdzie zamówić środki dezynfekcyjne, wejdź na verdeavis.pl/chemia-profesjonalna/dezynfekcja-powierzchni.html.

Specjalistyczne środki dezynfekujące pomagają zachować czystość przeróżnych powierzchni. W jaki sposób działają i gdzie są stosowane? Dlaczego warto się w nie wyposażyć?

Środki odkażające – działanie i ich skład

Spotykane na rynku środki dezynfekujące mają na celu dekontaminację oraz mycie narzędzi i powierzchni. Dzięki nim możliwe jest usunięcie niebezpiecznych czynników mogących transferować zakażenia krzyżowe lub mieć inny negatywny wpływ na zdrowie człowieka. Profesjonalne preparaty są uzupełnione o składniki eliminujące bakterie oraz inne mikroorganizmy. W skład środków antyseptycznych najczęściej wchodzi nadtlenek wodoru, poliaminy, kwas nadoctowy, aldehydy, alkohol, czterorzędowe związki amonowe, chlor, jak również dużo innych komponentów. Do często stosowanych preparatów należą chusteczki do dezynfekcji, płyny w sprayu, żele oraz oleje (np. do narzędzi chirurgicznych).

Środki odkażające – przeznaczenie

Środki odkażające stosowane są wszędzie tam, gdzie konieczne jest utrzymanie sterylnej czystości – w placówkach medycznych, gastronomicznych, w kuchniach, na stołówkach czy laboratoriach. Środki do dezynfekcji powierzchni używane są do sterylizowania podłóg, urządzeń sanitarnych, toalet, blatów, znajdują również zastosowanie przy myciu krajalnic, sztućców, blenderów, maszynek do mięsa oraz innych przedmiotów czy maszyn. Istotne jest dopasowanie odpowiedniego preparatu dezynfekującego do powierzchni – niektóre preparaty działają zbyt intensywnie i są w stanie zniszczyć czyszczony materiał. Powinno się zachować ostrożność w szczególności w przypadku nawierzchni ceramicznych – pisuarów, umywalek czy muszli klozetowych.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]