Utrzymanie czystości dużych powierzchni – o mopach profesjonalnych

Zobacz, gdzie zamówić profesjonalne mopy do mycia podłóg, wejdź na https://verdeavis.pl/sprzet/sprzet-reczny-do-mycia-podlog.html

Mycie podłogi wydaje się zadaniem bardzo łatwym – potrzebne są do tego odpowiednia ilość płynu, woda i mop. Jednakże sprawa się komplikuje, gdy chodzi o znaczną powierzchnię bądź ciężkie do usunięcia, nietypowe zabrudzenia. Wówczas należy sięgnąć po mopy profesjonalne oraz specjalistyczne środki czystości. Na czym polega ich przewaga nad tradycyjnymi, używanymi codziennie w naszych domach sprzętami? Dlaczego, dbając o podłogi w obiekcie publicznymi lub siedzibie firmy, powinno się wybierać właśnie profesjonalne mopy do podłogi?

Wyróżniki najwydajniejszych mopów do mycia podłóg?

Na wydajność mopa mają wpływ zwłaszcza 2 cechy – jego szerokość oraz materiał, z którego go wykonano. Pierwsza cecha przesądza o tym, jaką powierzchnię będzie można wytrzeć za jego pomocą w pojedynczym pociągnięciu. Jest wyjątkowo ważna, gdy mop ma być wykorzystany do mycia podłóg o dużej powierzchni – przykładowo parkietów na boiskach, hallów czy sal tanecznych. Od drugiej zależy chłonność mopa, a zatem i szybkość mycia, jak również jego wytrzymałość. Należy też mieć na uwadze, że twardsze włókna lepiej zbierają pobrudzenia niż miękkie.

Akcesoria do mopów do podłogi

Sam mop to za mało, aby pracownicy zespołów sprzątających mogli efektywnie i błyskawicznie myć posadzki. Praktycznie jednakowo istotne są także dodatkowe akcesoria. Wśród nich szczególną uwagę należy zwrócić na trzonek. Powinien on być stosunkowo lekki, a jego długość – dostosowana do wzrostu pracownika. Tylko wówczas użycie mopa nie będzie znacznym obciążeniem. W przypadku mopów płaskich ważne jest też jego mocowanie – ma ono wpływ na łatwość wyżymania mopa, a dobrze dobrane w dużej mierze upraszcza i przyspiesza czyszczenie podłóg. W trakcie sprzątanie większych powierzchni polecamy używać zestawu wiadro plus mop.

Siedziba firmy:
Sklep VerdeAvis.pl
Petrus Serwis Piotr Janas
Staniątki 376
32-005 Niepołomice

Mob.: +48 783-332-495
E-mail: [email protected]