Wisiorki srebrne – duży wybór

Zamów srebrne wisiorki

Srebro od lat znajduje się wśród najczęściej wybieranych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic zaskakującego – jest plastyczne, doskonale wygląda i cechuje je interesujący połysk. Ozdoby takie jak wisiorki srebrne wymagają jednak odpowiedniej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc dbać o wykonane ze srebra ozdoby?

Wisiorki srebrne nie znoszą mocnych środków myjących

Detergenty dla srebrnych ozdób okazują się zabójcze. Przez nie metal może odbarwiać się oraz blaknąć. Nie należy zatem stosować ich w celu czyszczenia ozdób, a w czasie mycia naczyń bezwzględnie musimy ściągnąć wszelkie wisiorki srebrne oraz pierścionki.

W czym trzymać wisiorki srebrne?

Wisiorki srebrne należy chronić również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania należy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatną tkaniną – unikniemy tak ich zarysowania. Srebro źle znosi też styczność z wilgocią i ciepłem, które mogą powodować, że straci barwę lub się odkształci. Zanim włożymy kilka przedmiotów do szkatułki, powinniśmy przed tym owinąć je miękką tkaniną albo włożyć do plastikowej torebki.

Pielęgnacja wisiorków srebrnych

Do pielęgnowania srebra najlepiej wykorzystać letnią wodę z dodatkiem soli, która doskonale zmywa powstający na powierzchni tego surowca osad. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i odpowiednie preparaty. Do czyszczenia wykonanej ze srebra biżuterii musimy używać delikatnych szmatek – sztywne potrafią porysować fakturę.