Szukasz rękawic na motor? Sprawdź www.legato-motocykle.pl/pol_m_Dla-Motocyklisty_Odziez-motocyklowa_Rekawice-motocyklowe-155.html.

Zakup rękawic na motor jest najczęściej najmniejszym wydatkiem na liście zakupów motocyklisty kompletującego swój strój, jednak ich właściwy wybór jest nadzwyczaj istotny. Liczni znawcy twierdzą, iż są one nawet fundamentalną – oczywiście zaraz po kasku – składową motocyklowego wyposażenia. Podczas wypadku ludzie bezwiednie podpierają się dłońmi, wobec czego to one absorbują większość dynamiki uderzenia. Rękawice na motor muszą zatem ochraniać dłonie, ale również powinny zapewnić im optymalną swobodę ruchu w trakcie jazdy. Ich dobór nie jest więc łatwym zadaniem. Na co trzeba zwrócić uwagę przy ich zakupie? Jak dobrać typ, który będzie odpowiedni do panujących w danej chwili warunków?

Rękawice motocyklowe – główne rodzaje

Szukając rękawic na motor, trzeba pomyśleć uprzednio o tym, w jakich okolicznościach będziemy z nich korzystać. Istnieje kilka odmian rękawic na motor. Rękawice sportowe przystosowane są przede wszystkim do potrzeb kierowców uwielbiających agresywną jazdę. Jeśli jednak wolimy bardziej opanowany styl jazdy, warto zainwestować w rękawice miejskie bądź turystyczne (te ostatnie zostały uszyte tak, by zapewnić najwyższą wygodę podczas dalekich podróży). Motocykliści jeżdżący poza szlakiem, powinni zaś zakupić rękawice enduro, które dedykowane są do nie za szybkiej jazdy na miękkiej drodze i nie powinny być wykorzystywane do poruszania się po nawierzchniach asfaltowych. Ponadto całkiem innym rodzajem rękawic są rękawice przeciwdeszczowe, które gwarantują komfort oraz bezpieczeństwo dłoni w trudnych warunkach pogodowych.

Rękawice na motor – kevlar, skóra i inne mocne materiały

Przy wyborze rękawic na motor warto zawsze mieć na uwadze to, z jakich materiałów zostały one wykonane. Rekomendujemy te sporządzone ze skóry – najczęściej koziej, bydlęcej lub kangurzej, a także te wzmocnione kevlarem oraz pozostałymi tkaninami o wysokiej wytrzymałości. Można również zaopatrzyć się w praktyczne akcesoria do rękawic motocyklowych. Są nimi np. wkładki, które zagwarantują wygodną jazdę też zimą.

Siedziba firmy:
Legato Motocykle
ul. Mogilska 97
31-545 Kraków

Mob.: +48 697-948-899, +48 697-948-666
E-mail: [email protected]